TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.9 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
4 Aralık 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaPolitikaCHP HaberleriÖztrak: Merkez Bankası araç bağımsızlığına sahip değil

  Öztrak: Merkez Bankası araç bağımsızlığına sahip değil

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Merkez Bankası bugün Türkiye’de araç bağımsızlığına sahip değil.” dedi

  CHP Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, beraberindeki CHP Ekonomi Masası heyetiyle Afyonkarahisar’da iş insanlarıyla bir araya geldi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) yapılan toplantıda ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, katılımcıları ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

  CHP olarak Türkiye’nin dört bir tarafındaki çalışmaları yarın seçim olacakmış gibi sürdürdüklerini belirten CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ise, “Afyonkarahisar‘da da Edirne’den Kars’a bütün illerimizde yoğun bir şekilde bütün kitlelerle buluşuyoruz. Her kesimin sıkıntılarını, çözüm önerilerini, dinliyoruz. Çözüm önerilerimizi ilgili kesimlerle paylaşıyoruz” dedi.

  " her kesimin sıkıntılarını, çözüm önerilerini, dinliyoruz. Çözüm önerilerimizi ilgili kesimlerle paylaşıyoruz"
  ” Her kesimin sıkıntılarını, çözüm önerilerini, dinliyoruz. Çözüm önerilerimizi ilgili kesimlerle paylaşıyoruz”

  ‘TÜRKİYE 3 BÜYÜK KRİZİ AYNI ANDA YAŞIYOR’

  Türkiye’nin 3 büyük krizi aynı anda yaşadığını söyleyen Faik Öztrak, Türk lirasının sahipsiz olduğunu belirtti. Ekonomi yönetiminde ciddi hatalar yapıldığını kaydeden Öztrak, “Birinci hata Merkez Bankası. Merkez Bankası bugün Türkiye’de araç bağımsızlığına sahip değil. Merkez Bankası ekonomi hedefini seçilmişlerle birlikte belirler. Ama ekonomi hedefi belirlendiği andan itibaren Merkez Bankası elindeki tüm araçları o enflasyonu gerçekleştirmek için kullanıp kullanmamakta serbesttir. Bağımsızlıktan bunu anlıyoruz. Bu neyi getirir? İş insanlarının hep aradığı istikrarı getirir. Enflasyon, kur, faiz oynayan bir vaziyette gitmez, uzun dönemde istikrarlı bir ekonomi olur” diye konuştu.

  Öztrak’ın konuşmasından sonra soru-cevap kısmına geçildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler