TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÖzel okullarda ücret artışı yüzde 65 olacak

Özel okullarda ücret artışı yüzde 65 olacak

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel okullarda ücret artışıyla ilgili, “Velilerimizin desteklenmesi ve enflasyonun düşük olmasından dolayı yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık. Kararı yarından itibaren uygulamaya sokmuş olacağız” dedi.

Bakan Özer, özel öğretim kurumlarının yöneticileri ile yaptığı değerlendirme toplantısının ardından bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. Özer, “Özel eğitim kurumlarının sorunlarıyla ilgili kapsamlı bir 2023 yılı başlangıç değerlendirmesini nihayete erdirdik. Bu değerlendirmemizde sadece ücretlerin değil aynı zamanda her zaman özel eğitim kurumlarının kalitesinin artmasını, hizmetiyle ilgili, ihtiyaç duydukları desteklerle ilgili bakanlık olarak ne yapabiliriz; bunu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik” dedi.

‘VELİLERİMİZİ DESTEKLEMEK İÇİN BU KARARI ALDIK’

2023 yılı özel okul ücretlerini ÜFE-TÜFE oranlarını dikkate alarak belirlediklerini kaydeden Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sene bir değişikliğe gidiyoruz. Üretici fiyat endeksinden ziyade tüketici fiyat endeksini baz alacak şekilde 2023 yılı fiyatını belirleme kararı aldık. Hem 2023 yılındaki enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçte desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık. Özel eğitim kurumları temsilcileriyle de bu kararı konuştuk.

Öncelikle şunu belirtmem lazım; buradaki arkadaşların tamamı bu fiyatın yetersiz olduğu yönündeki kanaatlerini ifade ettiler. Özgür bir şekilde fikirlerini paylaştıkları için kendilerine müteşekkirim. Ama biz hem hükümet hem de Milli Eğitim Bakanlığı olarak, 2023 yılındaki enflasyon beklentilerini ve tüketici fiyat endeksini dikkate alarak yeni kararı belirleme kararı aldık. Hem de velilerimizi desteklemek için bu kararı aldık. Kararı yarından itibaren uygulamaya sokmuş olacağız. Yeni aldığımız kararın tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Her ne kadar sektör temsilcileri bu artış oranını kabul etmeseler de yeni uygulamanın getirmiş olduğu zorlukları da hem bakanlık hem özel eğitim kurumları birbirine destek olarak aşacağız” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler