TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÖzel çocuklar 'ENFEST'te buluşacak

  Özel çocuklar ‘ENFEST’te buluşacak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul Rumeli Üniversitesi özel eğitim alan çocuklar için yarın Üsküdar Burhan Felek Atletizm sahasında Özel Çocuklar Spor ve Eğlence Festivali (ENFEST) düzenliyor.

  Festivalle ilgili üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Can İkizler, “Üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi Türkiye’de Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümüne sahip üç üniversiteden bir tanesidir. Bu bölümden mezun olacak öğrencilerin engelliler alanında daha vizyoner bir bakış açısıyla gelişmelerini sağlayacak birçok bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunmaktayız.

  Üsküdar Burhan Felek Atletizm sahasında gerçekleştireceğimiz  Özel Çocuklar Spor ve Eğlence Festivali (ENFEST) kapsamında Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile farklı engel grubuna dahil çocuklar survivor, empati, paravolley, goalball gibi spor ve eğlence parkurlarında buluşacaklar. Burada ilk hedefimiz özel çocukların hoş ve eğlenceli bir gün geçirmesi. Ayrıca performans değerlerini ölçmek için de bilimsel geçerliği kanıtlanmış test parkurları da oluşturarak çocukların spora yönelik yetenek ve becerilerini de analiz edeceğiz” dedi.

  “HER YIL GELENEKSEL HALE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

  Bu yıl ilki düzenlenecek olan ENFEST’i önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Prof. Dr. H. İkizler, “Tüm halkımızı ve özel ailelerimizi farkındalık oluşturmak adına festivalimize katılımlarını bekliyoruz’’ diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler