TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaOy kullanan herkesin sorumluluğu var

  Oy kullanan herkesin sorumluluğu var

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Demokrasiyi Güçlendirme Derneği’nin düzenlediği iftar programına katılan Kılıçdaroğlu, “Sandığa gidip oy kullanan herkesin sorumluluğu var. Demokrasiden, adaletten, haktan, hukuktan yana oy kullanırsanız, haksızlıklarla karşı karşıya kalmazsınız” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB’nin projelerini incelemeyi ikinci gününde de sürdürdü. Kılıçdaroğlu’na, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Gökan Zeybek, Yüksel Mansur Kılınç, Zeynel Emre ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu eşlik etti.

  Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin birinci durağı, Alibeyköy-Eminönü Tramvayı’nın  Cibali-Eminönü arasındaki bölümünün imalat işlemlerinin sürdüğü Unkapanı Köprüsü’ndeki şantiye sahası oldu. Kılıçdaroğlu, şantiye sahasında, İmamoğlu ve İBB bürokratları tarafından tarihi yarımadadaki projelerle ilgili bilgilendirildi.

  Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Unkapanı’nın ardından, tarihi Süleymaniye semtine geçti. Kılıçdaroğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ile Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel’den tarihi alanla ilgili hazırlanan projenin detaylarını dinledi. Ziyaretlerin ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Demokrasiyi Güçlendirme Derneği’nin düzenlediği İftar Buluşmasına katıldı.

  “BU ÜLKEYE GERÇEK ANLAMDA DEMOKRASİYİ GETİRMEK İSTİYORUZ”

  Oy kullanan herkesin sorumlulugu var 1 - politika - haberton
  Oy kullanan herkesin sorumluluğu var

  İftar buluşmasında konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Şu sorunun cevabını hepimiz öğrenmek zorundayız. Neden kamplaşıyoruz? Neden kavga ediyoruz? Neden ayrışıyoruz? Neden kimliklerimizi sorguluyoruz? Neden inançlarımızı sorguluyoruz? Neden yaşam tarzlarımızı sorguluyoruz? Oysa sorgulamamız gereken bu ülkedeki işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik, bunları sorgulamamız lazım. Benim sorumluluğum var ben bunu biliyorum. Ama sandığa gidip oy veren herkesin sorumluluğu var. Demokrasiden, adaletten, haktan, hukuktan yana oy kullanırsanız, haksızlıklarla karşı karşıya kalmazsınız” dedi.

  Oy kullanan herkesin sorumlulugu var 2 - politika - haberton
  Oy kullanan herkesin sorumluluğu var

  Demokrasinin önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Demokrasi diyoruz. Ne demek demokrasi? Ben düşüncelerimi özgürce ifade edebilmeliyim. Her birimiz vergi ödüyorsak, o paraların nerelere harcandığının hesabını bize vermek zorundalar. Demokrasi, bir kişinin eline sopayı alıp toplumu dizayn etmesi değildir. Halkın her türlü sorununa cevap veriyorsanız demokrasi vardır. Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda Millet İttifak’ını oluşturan siyasi partilerin çalışmasının temel felsefesi budur. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek istiyoruz. Gerçek anlamda özgürlüğü getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler