TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
25.7 C
Ankara
23 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamOtizmli çocuklar hakim ve savcı oldu

  Otizmli çocuklar hakim ve savcı oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Zonguldak’ta 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında adliyeyi ziyaret eden down sendromlu ve otizmli çocuklar, hakim ve savcı olma hayallerini gerçekleştirdi.

  Kendileri için ayrılan duruşma salonunda mahkeme kuran özel çocuklar, çevreye çöp atarak kirlettiği için yargılanan okul sahibi Şaban Kayış’a ceza verdi.

  Zonguldak’ta faaliyet gösteren bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin down sendromlu ve otizmli çocuklar, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Adliyesi’ni ziyaret etti. Zonguldak Başsavcısı Abdurrahim Alan ile sohbet eden özel çocuklar, hakim, savcı ve avukat olmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine Başsavcı Alan, bugün duruşma görülmeyen bir mahkeme salonunu özel öğrenciler için açtırdı. Kurulan özel mahkemede hakim, savcı, zabıt katibi ve mübaşir olarak görev alan otizmli ve down sendromlu öğrenciler, okullarının sahibi Şaban Kayış’ı çevreye çöp atarak kirlettiği iddiasıyla yargıladı.

  Otizmli cocuklar hakim ve savci oldu 1 - yaşam - haberton
  Otizmli çocuklar hakim ve savcı oldu

  ÇEVREYİ TEMİZLEME CEZASI VERDİLER

  Mahkemede öğretmenlerini ve okuldaki arkadaşlarını tanık olarak dinleyen özel hakim ve savcılar, okul sahibi Şaban Kayış’a çevre temizleme cezası verdi. Duruşmayı Zonguldak Başsavcısı Abdurrahim Alan, Zonguldak Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Kumhak, cumhuriyet savcıları Ümit Efeoğlu ve Fatih Dere ile birlikte özel öğrencilerin aileleri de izledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler