16.7 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamOruç Reis, Akdeniz için görev bekliyor

  Oruç Reis, Akdeniz için görev bekliyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Oruç Reis, Doğu Akdeniz’de yapacağı sondaj çalışmaları için ‘Navtex’ ilanı ardından Antalya Limanı açıklarında bekleyişini sürdürüyor.

  Türkiye’nin, Oruç Reis’in 2 Ağustos tarihine kadar Doğu Akdeniz‘de sondaj ve araştırma yapacağını açıklamasının ardından, sismik araştırma gemisi Antalya Limanı açıklarına demirledi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, güvenliğini sağlamak için Antalya Limanı’na 2 fırkateyn, geminin sondaj ve araştırma yapacağı Meis Adası civarına da 3 fırkateyn gönderdi. Bu gelişmelerin ardından Yunanistan’ın da dün Navtex açıklaması, bölgede tansiyonu yükseltti.

  Oruç Reis, Doğu Akdeniz’De Yapacağı Sondaj Çalışmaları Için ‘Navtex’ Ilanı Ardından Antalya Limanı Açıklarında Bekleyişini Sürdürüyor.

  GÖREV EMRİ BEKLENİYOR

  Doğu Akdeniz ve bölgede sondaj çalışması yapacak olan 86 metre boyu 23 metre genişliğinde 55 personel görev yapıyor. Sismik araştırma gemisi, denizde petrol, gaz sondajı yapmasının yanı sıra, deniz tabanında kıymetli maden araması yapabilecek ileri teknolojik donanıma sahip. Görev emrini alır almaz Doğu Akdeniz’e açılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler