15.5 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıOrganik ürünler üretiyorlar, yok satıyorlar

  Organik ürünler üretiyorlar, yok satıyorlar

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Sürmeli’de Organik ürünler üretiyorlar, yok satıyorlar kurulan organik pazarda satışa çıkmasıyla gün içerisinde tükeniyor

  Vatandaşlar koronavirüsten korunmak için dalından sebze, meyve ve yerinde üretilen süt, yoğurt, salça, turşu gibi doğal ürünlere rağbet gösterince, pazardaki yoğunluk da arttı.

  Vatandaşlar koronavirüsten korunmak için dalından sebze, meyve ve yerinde üretilen süt, yoğurt, salça, turşu gibi doğal ürünlere rağbet gösterince, pazardaki yoğunluk da arttı.

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 4 aydır kapalı olan Bafra’nın Sürmeli köyündeki organik pazar, yeniden açıldı. Pazarın açıldığını duyan vatandaşlar, özellikle virüsten korunmak için doğal ürünlere yönelince, pazardaki yoğunluk da arttı. Bu yoğunluktan memnun olan köylüler ise vatandaşların artık doğal ürün arayışına girdiğini belirtti. 2013 yılında organik tarıma geçen köylüler, meyve, sebze ile süt ve süt ürünleri üreterek, hafta sonları kurulan pazarda satıyor. Şehir merkezine 40 kilometre mesafede bulunan organik pazara gelen vatandaşlar, ihtiyaçlarını bu pazardan karşılıyor. Organik ürünler satışa çıkmasıyla gün içerisinde tükeniyor. 

  Vatandaşlar Koronavirüsten Korunmak Için Dalından Sebze, Meyve Ve Yerinde Üretilen Süt, Yoğurt, Salça, Turşu Gibi Doğal Ürünlere Rağbet Gösterince, Pazardaki Yoğunluk Da Arttı.

  ‘VATANDAŞ ARTIK TEMİZ VE DOĞAL ÜRÜN ARIYOR’

  Organik pazarda doğal ürünler satan Kezban Özkan (65), yaklaşık 4 aydır kapalı olan  pazarı önlemler alarak açtıklarını ifade etti. Özkan, “Maskelerimizi takarak ürünlerimizi satıyoruz. Virüsten sonra müşterilerimiz de arttı. Herkes doğal beslenmek istiyor. Zaten müşterilerimiz pazarımızı ve ürünlerimizi çok iyi biliyor. Bizler de temiz ve doğal ürünler çıkarıyoruz. Talepten çok memnunuz, vatandaş artık temiz ürün arıyor. Hatta bazı müşterilerimiz pazarın kapalı olduğu bu 4 ayda eve gelerek organik ürün aldı. Hastalığa karşı insanlar dirençli olmak için ne yediğini bilmek istiyor. Tezgahımızda olan her şeyi bahçemizden topladığımız ürünlerimizle eski usul yapıyoruz” diye konuştu.

  ‘SON İKİ HAFTADIR PAZARIMIZ ÇOK YOĞUN’

  Organik Ürünler Üretiyorlar, Yok Satıyorlar

  4 ayın ardından pazarın yeniden açıldığını ifade eden Osman Bayraklı (64), pazardaki yoğunluktan memnun olduklarını belirtti. Bayraklı, “Bu pazar ilk kurulduğunda 3 kişiydik, şimdi 20 pazarcı oldu. Virüsten sonra ürünlere talep arttı, vatandaşlar organik beslenmek için pazara gelip ürünlerimizden alıyor. Son iki haftadır pazarımız çok yoğun” ifadelerini kullandı.

  ‘GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERİŞİMİZİ YAPTIK’

  Organik pazarda alışveriş yapan Bekir Duroğlu (61), “Bu pazar ilk açıldığı günden beri geliyorum. Salgından dolayı 4 ay gelemedik. Şimdi pazar açıldı, organik ürünler aldık. Gönül rahatlığıyla alışverişimizi yaptık. Bamya, yumurta, ekmek, peynir gibi ürünler aldım. Virüsten sonra doğal ürünlere de rağbet arttı, organik pazarda da yoğunluk olmaya başladı” dedi.

  Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Sürmeli’de Organik ürünler üretiyorlar, yok satıyorlar kurulan organik pazarda ürünlerini sergiliyorlar.

  ‘BESLENMEMİZE DAHA ÇOK DİKKAT EDİYORUZ’

  Pazardan ekmek, soğan ve fasulye alan Emine Turan (65), “Bu pazar çok güzel, köylüler de çok iyi. Virüsten sonra doğal ürünlere de talep arttı. Bizler de beslenmemize daha çok dikkat ediyoruz. İhtiyaçlarımızı bu pazardan alıyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler