TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanOrdu'da 2 günde 304 noktada heyelan

  Ordu’da 2 günde 304 noktada heyelan

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ordu’da 2 günde 304 noktada heyelan meydana geldi. Heyelanların etkilediği 28 konut tahliye edildi, kentte temizlik ve hasar tespit çalışması başlatıldı.

  Ordu’nun Altınordu, Perşembe, Fatsa, Gürgentepe ve Çamaş ilçelerinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Pazar günü başlayıp aralıklarla salı günü sabah saatlerine kadar etkili olan kuvvetli sağanak, derelerin taşmasına ve heyelanlara neden oldu. Taşkınlar nedeniyle 76 konut ve iş yeri sular altında kaldı. Yağış nedeniyle 304 noktada heyelanlar meydana geldi. Heyelandan etkilenen 28 konut tahliye edildi. Bu konutlardaki 31 kişi de akrabalarının yanına yerleştirildi.

  Orduda 2 gunde 304 noktada heyelan 1 - öne çıkan - haberton
  Ordu’da 2 günde 304 noktada heyelan

  Afetin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, temizlik başlattı. Kapanan yolları yeniden ulaşıma açmak için çalışma yürütülen kentte, 298 iş makinesi ve 418 personel sahada görev alıyor. Temizliğin yanı sıra AFAD ekipleri de hasar tespit çalışması başlattı. Gelen ihbarları değerlendiren ekipler, bölgedeki yaraların sarılmasına çalışıyor.

  Öte yandan Fatsa ilçesinde 1 kişi yolda biriken yağmur suyuna ağ atarak balık yakalamaya çalıştı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen o görüntüler, sosyal medyada paylaşıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler