TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaOperasyon zor şartlarda gerçekleştirildi

Operasyon zor şartlarda gerçekleştirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bakan Akar: Güvenlik sebebiyle operasyon dikkatli ve yavaş sürdürüldü. Operasyon kahraman personelimiz tarafından oldukça zor şartlarda gerçekleştirilmiş oldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Ateş gelen mağaraya yoğunlaşılmıştır. Buraya herhangi bir şekilde hava kuvvetlerimizin bombasının ulaşması pek mümkün değil. Mağaranın iki kapısı daha bulundu. İçeriden ateş ediliyor el bombası atılıyordu ve askerlerimiz de gerekli karşılığı veriliyordu. Sadece göz yaşartıcı gazla kullanılmıştır. Bunun dışında herhangi bir silah mühimmat kullanılması söz konusu değil. Bu sırada teröristlere teslim olmaları gerektiği hususu tekrar tekrar hatırlatıldı. 

Harekat boyunca 4’ü üst düzey olmak üzere 51 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. 

Bakan Akar: Irak’ın kuzeyinde varlığını sürdürmeye çalışan PKK’ya karşı mücadelemiz artan şiddet ve tempoda aralıksız devam ediyor ve devam edecektir. Teröristlerin büyük bölümünün sözde güvenli bölge olarak Gara‘yı seçtiği ve buraya yerleştiği bize gelen bilgiler arasında. Kara desteği olmayan 35 kilometrelik derinlik olmuştur. Nicelik ve nitelik bakımından diğer operasyonlardan farklıdır.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler