TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarÖlüm takvim kullanmıyormuş, sıkı sarılın

Ölüm takvim kullanmıyormuş, sıkı sarılın

Şule Kaçan
Şule Kaçanhttps://haberton.com/
Şule Kaçan, 1992 Ankara Polatlı doğumlu. Eskişehir'de yaşıyor. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. 3 yıl sunuculuk deneyimi var. Yazmayı seviyor. Deneme ve şiir tarzında yazıları var. Çok yakında "İçimde Bir Yerler" adlı kitabı satışa çıkacak.

Haftanın Öne Çıkanları

Çok ağlattın bizi hayat bize bir gülüş borçlusun bir sevinç bir umut borçlusun! Söylediği gibi; Ölüm takvim kullanmıyormuş. Sevdiklerinize sıkı sarılın…

Bu sene memlekete kış gelmedi diye çok üzülmüştük. Birden kar yağdı, sevindik. Gelinlik giydi sandık memleket, meğerse ülkeme kefen getirmiş. Böyle söylemiş şair. Acı gerçeğin ortasında yutkunamadan uyuyamadığımız gecelerin yarısında kaldık hepimiz. Gün ve saat kavramının çok dışında bir yerlerde bulduk kendimizi.

Kelamları kaleme dökmeyi seven biriydim, insan yazmaktan da yorulurmuş. Hayat gidenlerden bize kalan bir ödev gibi. Kimimiz hakkını verecek kimimiz… Her yıkım yenisini getirirdi getirmek zorundaydı insan ömrü hep böyle değilmiydi bir ayrılık birinin depremi olur bazen birinin de yitirdiği sağlığı ya da yıkılmış bir hayali. Çok betimlenir, çok söz söylenir de bu defa söylenecek gibi değil. Çok ders çıkarılır çok tövbeler edilir de tövbeye bile dil varmaya utanacak gibi sanki. Yeniden başlamayı anlatamamak ilk kez bu kadar zorlayabilirdi. Hep umut derken umudu anlatmak anlatmaya çalışmak bu kadar zor olabilirdi.

Olum takvim kullanmiyormus siki sarilinss - yazarlar - haberton
Ölüm takvim kullanmıyormuş, sıkı sarılın

Yaşandı acı da olsa takvimlerin bile kabul etmek istemeyeceği o gün o gece o veda yaşandı. Bizler yolculuğa devam edenler gibiyiz. Biraz da umuda sarılmak zorunda olanlar yaşamak için daha çok tutunmak ve mutlu olmak  için artık daha çok çareler arayanlar gibiyiz. Arkalarından öyle bakakaldık.  Sorguladık biliyorum hepimiz asla bakmam dediğimiz arkamıza baktık önce,sonra da önümüze. Ya ben olsaydım düşüncesi ibret olmadıysa vay halimize. Çok söz okudum çok söz duydum ama kendim yazıyorum şimdi günlerdir elim varmamıştı. Kıymet meğer ne kıymetlı şeymiş kıymet bilmek!

Geçen ayımı özledim, geçen yılımı, 5 yıl öncemi, 10 sene öncemi hatta sonra da çocukluğumu çok özledim. Şu gelenin gideni arattığı zamanlar bu zamanlar. Çok ağlattın bizi hayat bize bir gülüş borçlusun bir sevinç bir umut borçlusun! Söylediği gibi; Ölüm takvim kullanmıyormuş. Sevdiklerinize sıkı sarılın…

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler