TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÖlmek ya da ölmemek

  Ölmek ya da ölmemek

  Avatar of mine meriç
  Mine Meriçhttps://haberton.com/
  Mine Meriç, 1999 yılı Edirne doğumlu. Tekirdağ'da yaşıyor. Akdeniz Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunu. Tarihe, Irklara, Mitolojiye, Astrolojiye, Gökyüzüne meraklı. En büyük tutkusu yazı yazmak, ilkokul yıllarından beri şiir, kompozisyon, hikayeler gibi türleri yazmayı seviyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ölmek ya da ölmemek işte bütün mesele bu. Herkes öldürse sevdiğini ölümsüz olur muydu Romeo ve Juliet?

  Belki sen Romeo ben Juliet’im ama ikimizde bunun farkında değiliz. Düşman ailelerin çocukları olmamız yada 14-15 yaşlarında olmamız kimin umurunda.

  Herkes yaşadığımız daha doğrusu yaşayamadığımız aşkımızı konuşuyor. Belki imkansız olmasak herkes gibi kavuşsak birbirimize aile kursak çoktan unutulmuştuk. Asıl imkansızlığımız bizi ölümsüz yapan. Aşk denen hormonal dengesizliği bu kadar yüceltmek değildi belki yaşarken amacımız. Mutlu olmaktı, hep beraber yaşamaktı. Ama kaderimiz beraber ölmekmiş.

  Nerden bilebilirdik ki o balkondan aşkımızı haykırırken? Hangimiz isterdik Romeo olup ölmek ya da hangimiz isterdik sevdiğimizi ölürken görmek? İşte buydu bizim farkımız ölüm bizi ayırıncaya kadar sevdik birbirimizi ölsek de dilden dile dolaştık yıllar geçse de unutulmadık ve ölümle ölümsüz olduk. Ölmek ya da ölmemek işte bütün mesele bu. Herkes öldürse sevdiğini ölümsüz olur muydu Romeo ve Juliet?

  Ölmek ya da ölmemek
  Ölmek ya da ölmemek

  Sonu mutsuz giden aşklar dilden dile anlatılırken mutlu olan neden anlatılmaz. Mutlu olmak unutulmak mı demek, mutsuz olmak sonsuzluk mu? Aşka inanmayanlar olabilir ama ölüme inanmamak mümkün mü? Bu muydu Romeo ve Juliet’in aşklarına inandıran? Olmasaydı unutulmaz olamayacaklar mıydı? Aşkını kanıtlamak için ölen aşıklar varsa mutlu olur muydu tüm aşıklar? Benzer onlarca soru daha yazılabilir ama cevapları farklıdır.

  Kim ne derse desin aşk için herkesin kendine özeldir yaşadıkları. Kim isterdi ölmek aşkı uğruna ne Romeo ne de Juliet. Yaşamak yaşatmak isterlerdi ama mümkün olmadı. Olsaydı nasıl olurdu hikayeleri bilemeyiz. Öldüklerinde olan üne sahip olurlar mıydı sanmam ama mutlu olurlardı bence.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler