18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamOkullarda LGS temizliği

  Okullarda LGS temizliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ağrı’da, 11 bine yakın öğrencinin gireceği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi okullarda LGS temizliği başladı, sabunlu suyla yıkanarak, dezenfekte edildi.

  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Veli ve öğrencilerimizin içi rahat olsun. Sınıflarımızda hijyen noktasında bütün tedbirlerimizi aldık” dedi. 

  Ağrı merkez ve ilçelerde 6 Haziran Pazar günü yapılacak LGS öncesi okullarda temizlik çalışması başlatıldı. Görevliler tarafından koridorlar, köpüklü suyla yıkanırken, sınıflardaki kapı, pencere, sıra ve masalar tek tek silindi. Sabunlanarak temizlenen sınıflar, görevliler tarafından dezenfekte edilip, sınava hazır hale getirildi. 75’inci Yıl Ortaokulu’nda temizlik çalışmalarını inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, okullarda yüz yüze eğitimin başladığını söyledi.

  Okullarda lgs temizliği
  Okullarda LGS temizliği

  Hafta sonu yapılacak sınava 11 bine yakın öğrencinin katılacağını belirten Tekin, “Maalesef bu pandemiden dolayı okullarımızı ara ara kapatıp açmak zorunda kaldık ama her şeye rağmen Ağrı genelinde uzaktan eğitimle de olsa sağlıklı bir şekilde bu eğitim ve öğretimi devam ettirmekteyiz. Öğrencilerimiz ve velilerimizin içleri rahat olsun. Okullarında öğretmenleri ile beraber kendi sınıflarında sınavlarına girebilecekler. Biz de bu anlamda maske olsun, dezenfektan olsun, sınıflarımızın hijyeni noktasında bütün tedbirlerimizi aldık. Herkesin içi rahat olsun. Öğrencilerime şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler