TRY - Türk Lirası
EUR
19,626
USD
18,638
GBP
22,809
CNY
2,666
6 Aralık 2022, Salı
Ana SayfaÖne ÇıkanOkullarda İstiklal Marşı sesleri yükseldi

Okullarda İstiklal Marşı sesleri yükseldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla tüm Türkiye’de aynı anda İstiklal Marşı sesleri yükseldi.

Maltepe ve Avcılar’da bulunan okullarda İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Türkiye genelinde tüm okullarda bugün saat 10.00’da İstiklal Marşı ve Bayrak töreni yapılacağını duyurdu. Maltepe’de bulunan Altayçeşme İlkokulu’nda saatler 10.00’u gösterdiğinde okul bahçesinde İstiklal Marşı okundu.

Okullarda İstiklal Marşımız okundu
Okullarda İstiklal Marşımız okundu

Törene Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ve öğretmenler katıldı. Törenin ardından konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, “Bugün bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanımız ve Bakanlığımızın talimatı gereği bütün Türkiye’de saat 10.00 itibariyle İstiklal Marşımızı söyleyip bayrağımızı göndere çektik. Etraftaki binalarda yaşayan insanlarımızdan da katılanlar oldu pek çok yerde. Temennimiz en kısa zamanda sevgili çocuklarımızla birlikte bu mekanlarda yine eskiden olduğu gibi İstiklal Marşı‘mızı hep birlikte söyleyip bayrağımızı göndere çekerek derse başlayabilmek.” dedi. 

EN KALABALIK İLKOKULDA DA OKUNDU

Avcılar’da da geçen eğitim yılında yaklaşık 5 bin öğrencisi ile Türkiye’nin en kalabalık ilkokulu konumundaki Yeşilkent Leyla Bayram İlkokulu’nda da saat 10.00’da İstiklal Marşı okunarak göndere Türk Bayrağı çekildi.

Kayseri’de okullarda İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke genelinde aldığı karar doğrultusunda Kayseri’de okullarda bayrak töreni yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Kayseri'de okullarda İstiklal Marşı okundu
Kayseri’de okullarda İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen etkinlik kapsamında 81 ilde okul bahçesinde saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. Bu kapsamda Kayseri’de de İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve öğretmenler Kayseri Lisesi bahçesinde bir araya gelerek İstiklal Marşı okudu.

Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bugün okullarımızda ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektik. Allah, bayrağımızı indirmesin. Ezanlarımızı susturmasın. Biz, bugün törenler için Kayseri Lisesi’ni tercih ettik. Kayseri Lisesi, milli mücadele döneminin önemli bir yapısıdır. Okulumuzdan devlet adamları, siyasiler, kültür adamları mezun olmuştur. Öğrencilerimiz gönülden ve balkondan istiklal Marşını okurken bizlerde bugün okul bahçesinde düzenlenen Bayrak Töreni ile İstiklal Marşımızı okuduk” dedi.

Bolu’da okullarda bayrak töreni

Bolu’da, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda düzenlenen bayrak töreninde İstiklal Marşı okunup, Türk Bayrağı göndere çekildi.

Bolu’da okullarda bayrak töreni gerçekleştirildi. Beşkavaklar Mahallesi’nde bulunan 100. Yıl İlkokulu’nda gerçekleştirilen bayrak törenine İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, öğretmenler, okul müdürü ve okul çalışanları katıldı, pandemi nedeniyle öğrenciler ise yer almadı. Törende İstiklal Marşı okundu, Türk bayrağı göndere çekildi.

Bolu'da okullarda bayrak töreni
Bolu’da okullarda bayrak töreni

Çanakkale’de tüm okullarda İstiklal Marşı okundu

Çanakkale’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda okullarda bayrak töreni düzenlenerek, İstiklal Marşı okundu.Koronavirüs salgını nedeniyle yüzyüze eğitime ara verilince Pazartesi sabahları ve Cuma akşamları okullarda İstiklal Marşı bir süredir okunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda bayrak töreni düzenlenmesi ve İstiklal Marşı okunması yönünde karar aldı. Bunun üzerine Çanakkale’de de tüm okullarda bugün İstiklal Marşı okundu. 

Mustafa Kemal İlkokulu’nda, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın katılımıyla bayrak töreni düzenlendi. Okul yöneticileri ve öğretmenler, saat 10.00’da İstiklal Marşı’nı okudu, Türk bayrağı göndere çekildi. 

Çanakkale'de tüm okullarda İstiklal Marşı okundu
Çanakkale’de tüm okullarda İstiklal Marşı okundu

Tokat’ta öğretmenler okul bahçesinde, öğrenciler balkonda İstiklal Marşı okudu

Tokat’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru üzerine, İl Milli Eğitim Müdürü ve öğretmenler okul bahçesinde toplanıp, bayrak töreni yaparak, İstiklal Marşı okudu.

2021 yılının ‘İstiklal Marşı Yılı edilmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen etkinlik kapsamında, 81 ilde okul bahçesinde saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. Bu kapsamda Tokat’ta da İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve öğretmenler Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu bahçesinde bir araya gelerek, İstiklal Marşı okudu. Çevredeki vatandaşlar ve balkonlardaki öğrenciler de marşa eşlik etti.

Tokat'ta öğretmenler okul bahçesinde, öğrenciler balkonda İstiklal Marşı okudu
Tokat’ta öğretmenler okul bahçesinde, öğrenciler balkonda İstiklal Marşı okudu

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Bu yıl İstiklal Marşı yılı olarak ilan edildi. Salgınla beraber okullarımızda yüz yüze eğitime ara verildi. Uzun zamandır da okullarımızda İstiklal Marşı okunmuyordu. Bakanlığımızın almış olduğu karar gereği de bugün tüm ülkemizde tüm okullarda saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın anlam ve önemine de uygun bir uygulama oldu. Hem de bu yılın İstiklal Marşı yılı olması sebebi ile güzel bir çalışma oldu” dedi.

Mardin’de okullarda İstiklal Marşı okundu; vatandaşlar balkon ve pencerelerden eşlik etti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke genelinde aldığı karar doğrultusunda Mardin’de okullarda bayrak töreni yapılarak İstiklal Marşı okundu. Mardinli vatandaşlarda evlerinin balkon ve pencerelerinden ellerinde bayraklarla törene eşlik etti.

Mardin'de okullarda İstiklal Marşı okundu; vatandaşlar balkon ve pencerelerden eşlik etti
Mardin’de okullarda İstiklal Marşı okundu; vatandaşlar balkon ve pencerelerden eşlik etti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni haftaya başlarken tüm okullarda bayrak töreni düzenlenmesi ve İstiklal Marşı okunması konusundaki kararının ardından Mardin’de Elif Ana Mehmet Konuş İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, şube müdürleri, okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Saat 10.00’da İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi. Mardinli vatandaşlar da evlerinin balkon ve pencerelerinden ellerinde Türk bayrağı ile törene eşlik etti. 

Samsun’da, İstiklal Marşı coşkusuna balkonlardan katıldılar

Samsun’da Arıburnu İlkokulu’nda okunan İstiklal Marşı’na balkonlardan eşlik eden öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Samsun’da bulunan Arıburnu İlkokulu’nda yapılan törene katılan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen okul personeli ile birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Okul çevresinde bulunan binaların bayraklarla donatıldığı törende renkli görüntüler ortaya çıktı. Öğrenciler de balkonlardan İstiklal Marşı’na eşlik etti. 

Samsun'da, İstiklal Marşı coşkusuna balkonlardan katıldılar
Samsun’da, İstiklal Marşı coşkusuna balkonlardan katıldılar

‘OKULLARIMIZ EN GÜVENLİ YER’

2020-2021 salgının gölgesinde başladığını belirten Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Belli sınıflar düzeyinde yüz yüze eğitimi başlatmıştık. Salgının hızı artınca yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kaldık.  Okul heyecanımızı diri tutmak ve heyecanımızı toplumla paylaşmak için çocuklarımızın yeniden ses vermelerini arzu ettik. 81 ilimizde olduğu gibi Samsun’da da bugün yaklaşık 1400 okulumuzda saat 10.00 itibariyle İstiklal Marşı’mız söylendi.  Okulda bulunan personellimizin de katılımıyla heyecanımızı gür bir sesle söylemiş olduk.

Civarda bulunan evlerimizde bulunan velilerimizde asmış oldukları bayraklarla heyecanımıza ortak oldular. Toplumun büyük bir kesiminde de heyecanla paylaşıldığını biliyoruz. Maske, mesafe ve hijyene dikkat ettiğimiz takdirde okullarımızın en güvenli, en temiz yerler olduğunu biz geçmişte gösterdik ve bundan sonra da göstereceğiz. Koronavirüs tedbirlerine uymak şartıyla okullarımızı yeniden yüz yüze açmanın heyecanını bekliyoruz. Tüm toplumumuzdan da bize destek vermelerini özellikle rica ediyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler