TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriOkçulukta Minikler Salon Türkiye Şampiyonası başladı

Okçulukta Minikler Salon Türkiye Şampiyonası başladı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Minikler Salon Türkiye Şampiyonası Gaziantep’te başladı.

Şampiyona kapsamında minik sporcular Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi içerisindeki spor salonunda resmi antrenmanlarına başladı. 18 metreye oklarını atarak sıralama ve eleme atışlarını çalışan minik sporcular giydikleri geleneksek kıyafetleri ile izleyicilerin ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin hemen her kentinden Gaziantep’e gelen sporcular 2 gün sürecek olan karşılaşmaların ardından pazar günü ödüllendirilecek.

‘ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON’

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Organizasyon Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erhan Özmen, şampiyonanın amacının sportif olmasının yanı sıra, kültürel boyutta da olması olduğuna dikkat çekti. Geleneksel okçuluğun içerisinde inanç ve Türk tarihi olduğunu da aktaran Özmen, Türkiye’nin her yerinden sporcuların ilgi gösterdiğini belirterek, şöyle dedi:

Okculukta minikler salon turkiye sampiyonasi basladia - spor haberleri - haberton
Okçulukta minikler salon türkiye şampiyonası başladı

‘’Buradaki müsabakamız minikler Türkiye salon şampiyonası. 2019 yılında federasyonumuz kuruldu. Sonrasında minikler ve büyükler yıldızlar ve gençler kategorisinde müsabakalar yapıyoruz. Geleneksel Türk okçuluğu ata sporumuzdur. Gelenekselle modernin farkı şu. Geleneksel okçuluğun içerisinde inanç ve Türk tarihi var.

Şampiyonamıza tüm Türkiye’den katılım sağlanıyor. Şu anda burada 420 sporcumuzu ağırlıyoruz. 100 kadar da antrenör ve idareci var. Branşımızın amacı sportif olmasının yanında kültürel boyut olmasıdır. İnanç tarihimizi kültür tarihimizi de anlatıyoruz okçuluk sporu ile. Kendi devletine milletine bağlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

3 gün sürecek olan şampiyonamızın bugün antrenmanlarını yapıyoruz. Hafta sonu eleme maçlarımız ve final müsabakalarımız olacak. Pazar günü de ödül törenlerimiz olacak.’’

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler