TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaYazarlarOkçuluk Takımı madalyalara doymuyor

Okçuluk Takımı madalyalara doymuyor

Umut Yılmaz
Umut Yılmazhttps://haberton.com/
Umut Yılmaz, Malatyalı, Muğla'da ikamet ediyor. Başta büyük şehirler olmak üzere, Türkiye'nin birçok ilinde yaşadı. Meslek olarak birçok platformda yazıyor ve serbest resim sanatçısı.

Haftanın Öne Çıkanları

Dr. Ejder Sözen’in antrenörlüğünü yaptığı Muğla Yatağan Bencik Mahallesinde faaliyetini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı madalyalara doymuyor.

Daha öncede okçuluk adına birçok madalyayı evimize getiren bu başarı abidesi Dr. Ejder Sözen ve öğrencileri atalarımızdan yadigar kalan okçuluğu tekrar canlandıracak bu spor dalında Türkiye’nin sesini Dünya’ya duyurmaya devam ederken bu haberlere bir çok haber gazetesi veya TV kanalında daha geniş kapsamlı yer verilmesi gerekmektedir. Güreş ve Halterde olduğu gibi bu spor dalının da, daha çok değer kazanması ve ülke olarak bu başarının sevincini herkesin yaşaması gerekir.

Dr. Ejder Sözen’in bu başarılarda ki payının çok büyük olduğunun altını çizerek, Hem bir sağlık ocağı doktoru ve hem de Dünya da ki rekorları kıran bir okçuluk takımının antrenörlüğünü bir arada yürüterek ayrı bir başarıya imza atmasından dolayı da bu çok değerli Doktorumuzun da ülkemize büyük bir hizmette bulunduğu devlet büyükleri olarak unutulmamalıdır.

Bu yıl 9-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Polonya, Wroclaw’da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonasında; Songül LÖK, İpek TOMRUK, Duru Dicle UZUN 234 Puan ile İngiltere ye ait olan rekoru egale ederek 235 puanla yeni dünya rekorunu ele alarak makaralı genç yay kadın milli takımına hatırı sayılır bir başarı daha ekledi.

Takımda ki her sporcunun bir başarıya imza atması ve madalyaları ülkemize getirmesi adına başta Dr. Ejder Sözen ve takımda ki tüm sporcuların teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler