TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatOğuz Atay doğum gününde Küçükçekmece'de anılıyor

Oğuz Atay doğum gününde Küçükçekmece’de anılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Oğuz Atay doğum gününün 88’nci yılında Küçükçekmece’de anıldı. Oğuz Atay’ın ilk baskı dört önemli eseri ‘İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi’nde kitapseverlerle buluştu.

Oğuz Atay’ın İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde Doçent Öğretim Üyesi olduğu zamanda kaleme aldığı, mesleki bir tez olma özelliğine sahip, ilk eseri Topoğrafya Alper Çeker arşivinden kitapseverlere sunuldu. Müzede, usta yazarın Tutunamayanlar, Tehlikeli Oyunlar ve Bir Bilim Adamının Romanı kitaplarının ilk baskıları da, Atay’ın doğum günü olan 12 Ekim’den itibaren ziyarete açıldı.

Oğuz Atay doğum gününde Küçükçekmece’de anılıyor

“OĞUZ ATAY’IN ESERLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN HEYECANINI VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, tüm edebiyatseverleri İmzalı Kitaplar Müzesi’ne davet ederek, “Edebiyatımızın önde gelen isimlerinden olan Oğuz Atay’ı doğum gününde saygıyla anarken, Türk edebiyatına damga vuran, başyapıt diyebileceğimiz eserlerine ev sahipliği yapmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu kıymetli sergi, değerli Araştırmacı ve Koleksiyoner Alper Çeker’in arşivinden alınarak oluşturuldu. Kendisine şahsım ve Belediye Başkanımız Kemal Çebi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oğuz Atay doğum gününün 88’nci yılında Küçükçekmece’de anıldı. Oğuz Atay’ın ilk baskı dört önemli eseri ‘İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi’nde kitapseverlerle buluştu.

KİTAPSEVERLER, 3 AY BOYUNCA ZİYARET EDEBİLİR

Daha önce geçici sergileme alanında Sabahattin Ali, Necip Fazıl Kısakürek ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın imzalı ilk baskı kitaplarına ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ‘İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi’nin bu ayki konuğu Türk edebiyatının sevilen ismi Oğuz Atay oldu. 43 yıllık yaşamında Türk edebiyatına damga vuran çok sayıda eser bırakan usta ismin doğum yıl dönümü anısına sergilenen 4 eseri, 3 ay boyunca ziyarete açık kalacak.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler