TRY - Türk Lirası
EUR
15,2045
USD
13,4279
GBP
17,8809
CNY
2,1092
4 C
Ankara
8.8 C
İstanbul
9.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÖğretmenlerimiz için!

  Öğretmenlerimiz için!

  Avatar of mert eraslan
  Mert Eraslanhttps://haberton.com/
  Mert Eraslan, 20 yaşında ve Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisi. Belli bir yazarlık kariyeri var, eskiden yazdığı yazıları wattpad üzerinde yayınlayarak yazarlık yaptı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bugün günlerden 24 Kasım 2021 öğretmenler günü. Bütün öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının öğretmenler günü kutlu olsun.

  Bende bir öğretmen adayıyım, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra ki en büyük hayalim öğretmen olmak, yeni edebiyatçılar, yeni Cemal Süreya’lar yetiştirmek amacım. Cemal Süreya dedim, neden Cemal Süreya? Çünkü beni Edebiyata aşık eden yazardır kendisi. Edebiyat öğretmenim haricinde edebiyatı bu kadar sevmemdeki en büyük etkenlerden birisidir kendisi. Buradan ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin diyerek sözlerime devam ediyorum. Şiir sevgisini bana aşılayan kişinin o olmasının yanı sıra romanları sevdiren kişi ise Ahmet Ümit’tir bana. Polisiye romanlarına olan merakımı heyecanımı Ahmet Ümit sayesinde kazandım. Bir nevi şiirdeki öğretmenim Cemal Süreya romandaki öğretmenim ise Ahmet Ümit’tir.

  Bu iki isim ve daha niceleri benim edebiyat hayatımı şekillendirmemde yardımcı olan kişilerdir. Bu isimlerin başında Fen Bilgisi öğretmeni olan annemi de unutmamam gerek. Öğretmenliği ilk ondan öğrendim, daha sonrasında ise diğer öğretmenlerim bana bu kutsal vazifeyi benimsettiler. Başöğretmen Atatürk’ü de unutmamak gerekir ve tabii ki onun bu güzel satırlarını;

  Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…”

  Portrait teacher writing chalkboard - yazarlar - haberton
  Öğretmenlerimiz için!

  Öğretmenlerimiz, hocalarımız… İlkokuldan üniversitesine kadar bizleri yetiştiren, kimini bir mühendis yapan, kimini kendisi gibi öğretmen yapan sizlerin günü bugün. Covid önlemleri sebebiyle eskisi gibi neşeli kutlanamıyor olsa da bugün, bizler onların eseri olarak onlara bugünü pandemi yokmuşçasına güzel bir kutlama verebilmeliyiz. Evet bu kutlama fiziki bir kutlama töreni biçiminde olamasa da yazdığımız yazılarımızla onları mutlu edebiliriz, onların gününün iyi geçmesini sağlayabiliriz. Şimdi sizlerden bir isteğim var… Öğretmenlerinize güzel bir mesaj yazıp onların öğretmenler gününü kutlamanızı isteyeceğim. Bazı arkadaşlarımızın da öğretmenleri belki vefat etmiştir, sizlerde bir çiçek alıp mezarlarına gidip onlara dua etmenizi ve “Öğretmenim benim bugünlere gelmemdeki en büyük rol sahiplerinden birisiniz.” Demenizi istiyorum. Sizleri duyacaktır onlar…

  Bugün ki yazım birazcık kısa oldu farkındayım… Bugünlük idare ediverin…

  • Tekrardan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar ve meslek hayatlarında başarılar dilerim… İyi ki varsınız

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler