TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamÖğretmenlerden depremzedeler için çadır dikimi

Öğretmenlerden depremzedeler için çadır dikimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım bölümü öğretmenleri depremzedeler için çadır dikimine  başladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesiyle deprem bölgelerine gönderilmek üzere meslek liselerinde çadır üretimine başlandı.

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de moda tasarım bölümü öğretmenleri, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çadır dikiyor. Lise müdürü Gülfem Yelenlibağ, çadır dikimi için gönüllü olarak 8 öğretmenin çalıştığını belirtti. 

Ogretmenlerden depremzedeler icin cadir dikimia - yaşam - haberton
Öğretmenlerden depremzedeler için çadır dikimi

Gülfem Yelenlibağ, “Okulumuzda depremzedeler için gönüllü moda tasarım öğretmenlerimiz profesyonel dikiş yapıyorlar. Çadır üretimine başladık. İlk önce İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gaziosmanpaşa Kaymakamlığımızın destekleriyle beraber okulumuza makine parkuru kuruldu. Akabinde çadır kumaşlarımızı alarak öğretmenlerimiz gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra hızlıca çadır üretimine başladık. Okullar arasında ilk çadır üretimi ile beraber diğer okullarımızda da aynı şekilde başladı. Biz gururluyuz. Aynı zamanda da depremzedelere böyle bir yardımda bulunduğumuz için içimiz bir nebzede olsa rahat. Gecenin geç saatlerinde de olsa öğretmenlerimiz çadırı dikip okulumuzun bahçesine kurduktan sonra kullanılabilir testlerini yaptık. Böylece ilk üretimimiz gerçekleşmiş oldu” dedi. 

Çadırların dikimi kısa sürede tamamlandıktan sonra deprem bölgesine gönderilecek. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler