TRY - Türk Lirası
EUR
15,3176
USD
13,5301
GBP
17,9856
CNY
2,1261
2.9 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
8.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatÖğretmenler korosu meslektaşlarını eğlendirdi

  Öğretmenler korosu meslektaşlarını eğlendirdi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’ndeki etkinlikte öğretmenler korosu, meslektaşlarını eğlendirdi

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 5’i müzik, 25’i gönüllü öğretmen, 2 ay çalışıp koro kurdu. Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuzuca’nın eşi Eda Kuruca’nın da yer aldığı koro, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenler için etkinlik düzenledi. Gitar, bağlama, klarnet, viyola, keman, davul eşliğinde birçok yöre ait türküyü canlı seslendiren öğretmenler, meslektaşlarını eğlendirdi. Hareketli parçalarda öğretmenler oturdukları yerlerden alkış tuttu, Silopi Kaymakamı Kuzuca da koronun seslendirdiği İzmir Marşı ile diğer parçalara eşlik etti.

  Silopi kaymakamı kuzuca da koronun seslendirdiği i̇zmir marşı ile diğer parçalara eşlik etti.
  Silopi Kaymakamı Kuzuca da koronun seslendirdiği İzmir Marşı ile diğer parçalara eşlik etti.

  ‘ÖĞRETMENLERDEN OLUŞAN KORO EKİBİ’

  Etkinlikte konuşan Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerin moral ve motivasyonu arttırmak için müzik ve farklı branşlardan oluşan öğretmenlerden koro ekibi oluşturduklarını söyledi. Bilen, “Öğretmenlerimiz keyifli zaman geçirdi. 2 aylık hazırlıklarını yaptılar. Güzel bir program oldu. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Orkestra şefi olarak koroyu yöneten müzik öğretmeni Ahmet Büyükaksoy da güzel bir organizasyona imza attıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler