TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÖğretmenim canım benim

  Öğretmenim canım benim

  Avatar of ayşe köse
  Ayşe Kösehttps://haberton.com/
  Ayşe Köse, Okul öncesi öğretmenliği mezunu. 10 yıllık çalışma hayatının 2 yılını koordinatör olarak , 3 yılını ise okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son 5 yıldır da anaokulu müdürü ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Öğretmenim canım benim… Her yıl kutlanan diğer çok kıymetli günler gibi bu günü de tek güne sığdırmak olmaz tabi ki. Ama adet yerini bulsun deyip başlayalım konuya.

  Bu kutsal mesleği yapan başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ,layıkıyla yapan kendim ve değerli meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım. Öğretmenler kanatsız melektir diyorlar ya doğru diyorlar. Daha güzel bir benzetme yapılamazdı herhalde. Ama bu terim bu mesleği layıkıyla yapanlar için geçerli. Öyle öğretmenler vardır ki yıllar geçer unutamayız. Haklarını ödeyemeyiz.

  Hayatlarımıza dokunan o güzel öğretmenleri hep iyi ve güzel anarız. Sadece harf öğretmekle kalmaz bizlere, kimi zaman arkadaşımız kimi zaman sırdaşımız olur. Kimi zaman ateşimizi düşürmek için çırpınır. Karnımızın tokluğunu bizden çok düşünür. Derdimizi bir bakışıyla anlar. Bazen bir köy okulunda soba yakar. Saymakla bitmez yaptıkları. Yorulmaz da hiç. Öğrencisinin yüzündeki tek tebessüm alır bütün yorgunluğunu.

  Öğretmenim canım benim
  Öğretmenim canım benim

  Çocuklukta öğrettiler bize öğretmenin önemini. Öğretmenim canım benim canım benim / Seni ben pek çok pek çok severim/ Sen bir ana sen bir baba/ Her şey oldun artık bana .Bu şarkılarla büyüdük biz. Her 24 Kasım’da büyük bir heyecanla söylerdik bu şarkıyı. Sonra büyüdük. Söylemedik evet. Ama ben hep içimden mırıldanırım bu şarkıyı.

  Alışılagelmiş bir cümle olacak belki ama bu özel değerli günü bir günde hatırlayıp 364 günü yok saymayın olur mu? Bir gün ile ölçmeyin değerlerini. Bir gün mutlu etmeyin sadece. Şunu unutmayın; Siz ebeveynler işte iken çocuğunuzun derdi, tasası, ateşi, hastalığı, yemeği her şeyi ile ilgilenen onlar çünkü: Öğretmenler.

  “Eserinin üzerinde imzası olmayan Yegane Sanatkar öğretmendir.” Mustafa Kemal Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler