27.9 C
Ankara
31.7 C
İstanbul
34 C
İzmir
Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerÖzel HaberÖğretmen Kulübü Akademik Dürüstlük Eğitimi veriyor

  Öğretmen Kulübü Akademik Dürüstlük Eğitimi veriyor

  Son Dakika Haberleri

  Öğretmen Kulübü Akademik Dürüstlük Eğitimi kapsamında 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 20.00’de Zoom üzerinden bir buluşma gerçekleştiriyor.

  İzmir merkezli faaliyet gösteren Öğretmen Kulübü tarafından 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 20.00’de eğitim alanında açık dijital kaynakların telif hakkı lisansları ve akademik dürüstlük konularının ele alınacağı çevrimiçi buluşma gerçekleştiriliyor. Zoom Dijital Platformu üzerinden yürütülecek buluşma eş zamanlı olarak Youtube’dan da izlenebilecek. 

  Öğretmen kulübü akademik dürüstlük eğitimi veriyor
  Öğretmen Kulübü Akademik Dürüstlük Eğitimi veriyor

  207’nci kez gerçekleştirilecek ve iki bölümden oluşan Öğretmen Kulübü buluşmasının ilk bölümünde İngiltere’de mesleki yaşamını sürdüren Bilgi ve Belge Yöneticisi İlkay Holt; “Eğitimde Creative Commons Lisanslarının Kullanımı” başlıklı sunumunda; eğitim materyali oluşturmak ve kaynak bulmak konusunda telif haklarından kaynaklı kısıtlar, açık eğitim prensipleri, kaynakların yasal kullanımı ve paylaşımı için Creative Commons açık lisanslarının nasıl kullanılacağı konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

  İkinci bölümde ise; Ankara’da İDV Özel Bilkent Lisesi’nden Okul Kütüphanecisi Ayşegül Aksaçlıoğlu “Akademik Dürüstlük” başlıklı sunumunda; akademik dürüstlüğün felsefesi, eğitim süreçlerindeki yeri ve İDV Özel Bilkent Lisesi’ndeki uygulamalar hakkında paylaşımlarda bulunacak. 

  Sosyal Bir Öğrenme Ortamı ve Organizasyonu

  2015 yılından bu yana yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları sosyal bir öğrenme ortamı ve organizasyonu olan Öğretmen Kulübü; ilgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz etkinliklerine devam ediyor. Yıl boyunca her cuma akşamı devam eden Buluşmalar, her ayın ortasındaki pazar yapılan Açık Atölyeler, her ayın son çarşambası yapılan Öğretmen Sohbetleri ve her ayın sonunda yayınladıkları Bülten ile eğitimi bütüncül olarak görmeye gayret ediyor.

  Öğretmen kulübü akademik dürüstlük eğitimi kapsamında 2 nisan 2021 cuma günü saat 20. 00’de zoom üzerinden bir buluşma gerçekleştiriyor.
  Öğretmen Kulübü Akademik Dürüstlük Eğitimi kapsamında 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 20.00’de Zoom üzerinden bir buluşma gerçekleştiriyor.

  Herkese Açık ve Ücretsiz Buluşmalar

  İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan buluşmaların bağlantı bilgilerine kulübün web sayfası ve sosyal medya hesaplarından erişilebilir. Erişim Linki: www.ogretmenkulubu.org

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler