TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamÖğrenciler kedi ve köpeklere ev yaptı

Öğrenciler kedi ve köpeklere ev yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Erzurum’da, 4-6 yaş grubundaki öğrenciler atık malzemelerle kedi ve köpeklere ev, kuşlara ise yuva yaptı.

Kurs öğreticisi Kadriye Bilici, “Değerler eğitimimizde öğrencilere merhameti öğrettik. Çocuklara bizzat yaşatarak da bunu pekiştirmek istedik” dedi. 

Öğrenciler kedi ve köpeklere ev yaptı
Öğrenciler kedi ve köpeklere ev yaptı

Yakutiye İlçe Müftülüğü‘ne bağlı Er-İhya-Der Kur’an kursu öğrencilerine, doğa ve hayvan sevgisini aşılamak için yarışma düzenlendi. Öğrenciler, atık malzemelerle sokak kedisi ve köpeklerine ev, kuşlara ise yuva hazırladı. Soğuk havanın etkili olduğu kentte öğrenciler, hazırladıkları yuvaları aileleri ile birlikte ya parklara bıraktı ya da ağaçlara astı.

Öğrencilerin yarışmaya ilgi gösterdiğini belirten Er-İhya-Der Kur’an kursu öğreticisi Kadriye Bilici, “Değerler eğitimimizde öğrencilere merhameti öğrettik. Çocuklara bizzat yaşatarak da bunu pekiştirmek istedik. Düzenlediğimiz tasarım yarışmasında öğrenciler, aileleri ile birbirinden güzel yuvalar yaptı. Bu aileler için de güzel bir etkinlik oldu. Kedi, köpek ve kuşlar gibi ağızsız, dilsiz olanlara merhamet etmeyi öğreterek yapılan yuvaları çocuklar, aileleri ile gittiğimiz parklara bıraktı, ağaçlara astı. Bu yuvaları sık sık ziyaret ederek yem ve yiyecek bırakacağız” diye konuştu. 

Erzurum'da, 4-6 yaş grubundaki öğrenciler atık malzemelerle kedi ve köpeklere ev, kuşlara ise yuva yaptı.
Erzurum’da, 4-6 yaş grubundaki öğrenciler atık malzemelerle kedi ve köpeklere ev, kuşlara ise yuva yaptı.

Öğrencilerden Elif Öykü ise ailesi ile hem kuş yuvası hem de kedi ve köpekler için ev yaptığını söyleyerek, “Artık sıcak bir yuvaları oldu, umarım üşümezler” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler