TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÖğrenciler evrensel sorunlara çözüm aradı

Öğrenciler evrensel sorunlara çözüm aradı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstek Uluğbey Okulları Lise PDR Birimi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Uluğbey Gençlik Konferansı (UGK) 13-16 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. İstanbul’daki 20 liseden 200 öğrencinin katıldığı konferansta öğrenciler evrensel sorunlara çözüm aradı.

Eğitim, Teknoloji ve Güvenlik, Tarım, Spor, Sanat, Sağlık, İnsan Hakları, Ekonomi ve Çevre komitelerinde farklı sorunların tartışıldığı konferansta Ali Erhan Tamer “Dijital Yaşamın Yenilikleri”ni anlattı.  

KOMİTELER ÇALIŞMALARININ SONUÇLARINI GENEL KURULDA OYLAMAYA SUNDU  

Konferansı düzenleyen ekipte yer alan 15-17 yaşlarındaki öğrenciler (Mahir Tuna Tangürek, Selen Çalışkan, Elif Azra Yenişenol, Oytun Olağan, Ece Usta, Ecenaz Darcan, Ece Yıldız),  “Başından sonuna kadar bir konferansı planlamak ve sorunsuz yürümesine katkıda bulunmak bizim sabırlı, planlı ve disiplinli olmamızı sağladı” diye konuştu.  

Öğrenciler evrensel sorunlara çözüm aradı

Ekonomi Komitesi’nde yer alan Ateş Çiçek, “Ekonomi ile ilgili bir sorunu tartışmak ve çözüm bulmaya çalışmak, yenilikçi düşünme ve fikir üretme yeteneği alanlarında beni geliştirdi” dedi.

İSTEK Uluğbey Okulları Kampüs Müdürü Özlem İstanbullu, 8. kez düzenledikleri ve 200 sayıda öğrenciyi kampüslerinde ağırladıkları etkinlikle ilgili şunları söyledi:  

“Geçen yıl ülke genelinde Pandemi Özel Gençlik Konferansı başlığıyla ve çevrim içi olarak yaptığımız Uluğbey Gençlik Konferansı’nın 8.sini yüz yüze gerçekleştirdik. Liseli gençlerin ülke geleceğinde söz sahibi olmayı öğrenmesi bilimsel tartışma platformlarında dünya ve ülke meselelerini tartışıp çözüm önerileri geliştirmeleriyle mümkün olacak.”

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler