TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriNuri Şahin: En önemli hoca Jürgen Klopp

Nuri Şahin: En önemli hoca Jürgen Klopp

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalyaspor’un futbol sorumlusu Nuri Şahin, kariyerinde en önemli hocanın Jürgen Klopp olduğunu söyledi.

Şahin, “Benim için en değerlisi ve bana en yakın olan Klopp benim için her zaman bir bench mark (marka teknik adam). Örnek aldığım sadece hoca değil, hayatımda örnek aldığım bir isim olduğu için yeri bende ayrıdır” dedi.

Antalyaspor‘un futbol sorumlusu Nuri Şahin, basın mensuplarıyla Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde bir araya geldi. Şahin, basın mensuplarıyla tek tokalaşarak selamlaşırken, açıklamalarının ardından kahvaltıda sohbet etti. Şahin, Antalyaspor’da kısa ve uzun vadede yapacakları ile Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp’un hayatındaki yerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Antalyaspor’u ve şehrin ismini farklı yerlerde duyurmak hayalimiz’

Kısa ve uzun vadede takımı iyi yerlere getirmeyi hedeflediğini belirten Nuri Şahin, “Kısa vadede hedefimiz tabi ki takımı iyi duruma getirmek ve maçlar kazanmak. Oyuncularımızı, takım arkadaşlarımızı, kardeşlerimi, abilerimi daha iyi bir duruma getirmek, onlarla beraber Türk futboluna, Antalyaspor’a nasıl katkı sağlayabiliriz. Alt yapımıza çok büyük önem vereceğiz. Uzun vadede proje diyorsanız alt yapımızda çok yetenekli oyuncularımız var. Onlarla beraber olup, onları Türk futboluna kazandırmak. Antalyaspor’u çok iyi yerlere getirmek, Antalya şehrinin ismini çok farklı yerlerde duyurmak hepimizin hayali” dedi.

Çok değerli teknik direktörlerle çalıştığını belirten Nuri Şahin, Borussia Dortmund’da beraber çalıştığı ve şu an Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp’un yerinin kendisinde ayrı olduğunu söyledi. Şahin, şöyle konuştu:

“Ben kendimi o konuda çok şanslı hissediyorum. Dünyanın en iyi hocalarıyla çalıştım. Sadece bu hocadan bunu kaptım, bu hocadan şunu kaptım dersem yanlış olur. Bazı hocalardan benim oyun anlayışıma doğru olmayan şeyleri gördüm. Onları nasıl yapmamam gerektiğini gördüm. Sayacağım şeylerin listesi çok çok uzun olduğu için, hepsinin ismini burada telaffuz etmeye gerek yok ama benim için en değerlisi ve bana en yakın olan Klopp, benim için her zaman bir bench mark.

Örnek aldığım sadece hoca değil, hayatımda örnek aldığım bir isim olduğu için yeri bende ayrıdır. Chelsea teknik direktörü Thomas Tuchel benim için çok çok büyük bir hoca. Roma teknik direktörü Jose Moruinho ile çalıştım. Türkiye’de Abdullah Avcı, Fatih Terim, Ersun Yanal çok değerli hocalarla çalıştım. Onlardan öğrendiğim şeyler var. İnşallah takıma yararlı faydalı olacak şeyleri kullanacağız. Ben futbolun sadece ayakla değil, kalp ve beyinle oynandığını düşünen isimlerden olduğum için oraya en iyi dokunan hocanın Klopp olduğunu düşünüyorum. Onun için sadece futbolcu değil her zaman insan birinci sıradadır. Benim için de aynı durum söz konusu.”

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler