TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıNova Vera en iyi zeytinyağı üreticileri listesinde

Nova Vera en iyi zeytinyağı üreticileri listesinde

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

2022 sıralamasında Nova Vera 14 yarışmada aldığı 74 ödülle dünyanın en iyi zeytinyağı üreticileri listesinde dördüncü sıraya yerleşerek Türkiye’nin ‘en iyi üreticisi’ ve yamalak sarısı zeytinyağı 720 puan ile Türkiye’nin ‘en iyi zeytinyağı’ oldu.

Dünyanın en iyi zeytinyağı üreticilerini listeleyen sıralamada 2022 yılında önemli bir başarıya imza atıldı. 42 ülkeden toplamda 16 bin zeytinyağının değerlendirildiği sıralamada Türkiye’den 81 zeytinyağı ilk 200 arasına girmeye hak kazandı ve Türkiye 685 ödül ile 4’üncü sıraya yükseldi.

Nova vera en iyi zeytinyagi ureticileri listesindea - i̇ş dünyası - haberton
Nova vera en iyi zeytinyağı üreticileri listesinde

2022 yılı EVO0 Dünya Sıralaması’nda da Türkiye’yi başarıyla temsil etmekten büyük bir gurur duyduklarını belirten Nova Vera Kurucusu Bahar Alan “Cumhuriyetin 100’üncü yılında güzel ülkemiz Türkiye’ye bu başarıyı getirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu tablo, Nova Vera’nın bugüne dek gösterdiği özenli, titiz, kaliteden taviz vermeyen çalışmalarının en büyük ödülüdür. Bir Türk zeytinyağı üreticisi olarak, ülkemizi uluslararası arenada her yıl biraz daha üst sıralara taşımaktan ve başarıyla temsil etmekten dolayı mutluyuz; bu sıralamada yer alarak, zeytin çeşitlerimizin ve zeytinyağlarımızın adını dünyaya duyuran diğer tüm üretici dostlarımızı da tebrik ediyoruz” dedi.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’de güzel zeytin çeşitlerin bulunduğunu ve zeytinlerimizin iyi işlendiğinde çok güzel zeytinyağları üretilebildiğini dünyaya gösterebilmenin yolunun bu yarışmalardan geçtiğini ifade eden Alan, “Bu tür başarılar aslında, ülke olarak da dünyada kaliteli zeytinyağları ligine girebilmemiz açısından önem taşıyor. Nova Vera olarak farklı yerel çeşitlerimizin tüm dünyada bilinirliğini sağladık. Türk zeytinyağını dünyada hak ettiği noktaya taşımak ve sağlık bileşenleri en yüksek düzeyde zeytinyağı üretebilmek amacıyla var gücümüzle çalışmaya ve her zaman olduğu gibi niceliğe değil sürdürülebilir yöntemlerle sağlık bileşenleri yüksek ürünler üretmeye odaklanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler