TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNorveç'te Freya adlı dev deniz aygırı uyutuldu

Norveç’te Freya adlı dev deniz aygırı uyutuldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Norveç’te Oslo fiyordunda görülen 600 kilogram ağırlığındaki ‘Freya’ isimli dev deniz aygırı uyutuldu.

Norveç Balıkçılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yakın zamanda Oslo fiyordunda görülen deniz aygırı, kontrollü bir çalışma kapsamında Norveç Balıkçılık Müdürlüğü tarafından uyutuldu. Norveç Balıkçılık Genel Müdürü Frank Bakke-Jensen, deniz aygırının ötanazi kararının, insan güvenliğine yönelik devam eden tehdidin genel değerlendirmesine dayanılarak verildiğini söyledi” denildi.

Norvecte freya adli dev deniz aygiri uyutuldu 1 - dış haberler - haberton
Norveç’te freya adlı dev deniz aygırı uyutuldu

“HER TÜRLÜ YOLU DÜŞÜNDÜK”

Bakke-Jensen, Freya’nın bölgeden taşınması dahil olmak üzere her türlü yolu düşündüklerini ancak uygulanabilir tek seçeneğin uyutmak olduğunu belirtti. Bekke-Jensen, “Olası tüm çözümleri dikkatlice düşündük. Freya’nın refahını hiçbir şekilde sağlayamayacağımız sonucuna vardık. Freya’yı başka bir yere taşımak, Norveç Deniz Araştırmaları Enstitüsü tarafından kapsamlı bir şekilde düşünüldü. Böyle bir operasyonun karmaşıklığı, bunun uygulanabilir bir seçenek olmadığı sonucuna varmamıza neden oldu. Kararın kamuoyunda tepkilere yol açabileceği gerçeğini anlıyoruz, ancak bunun doğru bir karar olduğundan eminim. Hayvan haklarına büyük saygı duyuyoruz, ancak insan hayatı ve güvenliği her şeyden önce gelmeli” diye konuştu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler