TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNorveç polisi bir akademisyeni gözaltına aldı

Norveç polisi bir akademisyeni gözaltına aldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Norveç polisi, Tromso kentinde 30’lu yaşlarda Brezilya vatandaşı bir akademisyeni, Rus casusu olduğu şüphesiyle gözaltına aldı.

Norveç İstihbarat Servisi’nden (PST) yapılan açıklamada, gözaltına alınan akademisyene yönelik soruşturma başlatıldığı belirtildi. Suçlamaların ise ‘temel ulusal çıkarlara zarar verebilecek yasadışı istihbarat’ ve ‘diğer devletlerin çıkarlarına zarar verebilecek yasadışı istihbarat’ olduğu aktarıldı.

PST yetkilisi Hedvig Moe, Norveç medyasına yaptığı açıklamada, bahsi geçen akademisyenin Tromso Üniversitesi’nde 2021 yılından bu yana araştırma görevlisi olarak çalıştığını söyledi.

GEÇEN HAFTA BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçen hafta yine Tromso’da havalimanını gözetlediği ve fotoğrafladığı gerekçesiyle bir Rus vatandaşı gözaltına alınmıştı. Polisten yapılan açıklamada, gözaltına alınan şüphelinin drone, kamera ve benzer birçok görüntüleme ekipmanına el konulduğu belirtilmişti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler