TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanNorşin Afrin ve 4 terörist etkisiz hale getirildi

Norşin Afrin ve 4 terörist etkisiz hale getirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

MİT, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK’nın sözde kadın yapılanması sorumlularından Norşin Afrin ve 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2000’li yılların başında Suriye’den örgüte katılan ve Türkiye içinde faaliyet gösteren Norşin Afrin, ilerleyen yıllarda PKK/KCK’nın gerçekleştirdiği eylemleri düzenleyen ‘özel güç’ yapısına katıldı ve örgüt yöneticisi oldu.

Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen çok sayıda eylemin talimatını veren ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki operasyonlarına karşı örgüt tarafından yapılan eylemleri organize eden terörist, Gara bölgesinde ‘özel güç’ sorumlusu olarak faaliyet gösterdikten sonra HPG ve YJA Star Askeri Konsey üyesi oldu. Aynı zamanda Gare YJA Star Sorumlusu olarak faaliyet göstermeye başladı.

PKK'nın sözde kadın yapılanması sorumlusu ile 4 koruması etkisiz hale getirildi
PKK’nın sözde kadın yapılanması sorumlusu ile 4 koruması etkisiz hale getirildi

Deşifre olmamak için özel çaba sarf eden Norşin Afrin’in güncel yerinin tespiti için MİT, ajanlarını sahaya sürdü. MİT’in sahadaki ajanları ilk önce Norşin Afrin’in yerini belirledi ve yakın çevresine sızdı.

Burada terörist Afrin’in, Irak’ta yürütülen operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilecek eylemleri bizzat yönetmek üzere operasyon bölgesine gideceği belirlendi. Bunun üzerine MİT tarafından, Norşin Afrin’e yönelik operasyon kararı verildi. Norşin Afrin ve 4 koruması, MİT’in Gara bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler