TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamNöbetçi UMKE ekibi, ilk saatlerde 5 kişiyi kurtarmış

Nöbetçi UMKE ekibi, ilk saatlerde 5 kişiyi kurtarmış

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aksaray’da, 6 Ekim’de yoğun kar yağışı nedeniyle nöbetçi olan UMKE ekibi, Kahramanmaraş merkezli depremden 4,5 saat sonra Osmaniye’de görev aldı.

Aksaray’da, 6 Ekim’de yoğun kar yağışı nedeniyle nöbetçi olan UMKE ekibi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden 4,5 saat sonra Osmaniye’de görev aldı. Bölgede aralıksız 120 saat görev yaptıklarını anlatan UMKE sorumlusu Can Cansızlar, “Bakanlığımızdan gelen talimat doğrultusunda, saat 04.30 sıralarında 2 UMKE aracı ve 11 ambulansla deprem bölgesine çıkış yaptık. Gider gitmez 5 kişiyi enkazdan sağ salim çıkardık. Osmaniye’de İstasyon Caddesi Bilge Apartmanı’nda görev aldık. Hemen apartmana yerleşerek, güvenli alana tıbbı çadır kurarak, yaralı vatandaşlarımızın tedavisine başladık. Ekibimizde 2’si doktor olmak üzere 50’ye yakın sağlık personelimiz vardı. 

Nobetci umke ekibi ilk saatlerde 5 kisiyi kurtarmisz - yaşam - haberton
Nöbetçi umke ekibi, ilk saatlerde 5 kişiyi kurtarmış 2

Aralıksız bölgede 120 saat görev yaptık. Orada insanüstü bir çalışmayla arkadaşlarımız görevlerini icra ettiler. Devletimizin bütün imkanlarıyla deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yarasını sarmak için elimizden geleni yaptık. İlk gittiğimizde 1 vatandaşımızı enkazdan sağ olarak kurtararak hastaneye naklettik. Yan apartmanda ise 4 vatandaşımızı ekibimizle birlikte sağ kurtarıp onları da ambulanslarımızla hastaneye götürdük. Oradaki ailelerinin hüzünlü bekleyişi, bizleri üzdü. Biz de bu depreme çok üzüldük. Vatandaşlarımıza katkı sağlamak için canla başla çalıştık” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler