16.7 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaDış HaberlerABD HaberleriNew York'ta nadir görülen beyaz kanguru doğdu

  New York’ta nadir görülen beyaz kanguru doğdu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  New York’ta bir hayvanat bahçesinde çalışanlar, ‘Boomer’ adındaki anne kangurunun nadir görülen beyaz kanguru doğurduğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

  Animal Adventure Park’taki en yeni kanguru yavrusu Cosmo, bir hayvanın derisinde ve kürkünde kısmi pigment kaybına neden olan inanılmaz derecede nadir bir durum olan “lösizm” ile doğdu.

  Albinizmden farklı olarak, lösizm gözlerde pigmentasyon eksikliğine neden olmuyor.

  ÇOK NADİR BİR TÜR

  Bebek beş ay önce Harpursville’deki hayvan parkında doğdu ancak 15 Ocak’ta bakıcılar tarafından annesinin kesesinden ilk kez çıkarıldı. Diğer bebek kanguruları gibi, Cosmo da ilk tam tıbbi muayenesini almak için çıkarılmadan önce aylarca annesinin çantasında büyümeye bırakıldı.

  “Beyaz olduğunu gördüğümüzde dikkat çekiciydi ama daha yakından baktığımızda ve siyah gözleri gördüğümüzde çenelerimiz yere düştü. O anda, bizim hiç görmediğimiz bir şey olduğunu biliyorduk. Park sahibi Jordan Patch, CNN‘e verdiği demeçte, “Bu, şu anda Kuzey Amerika’da var olan türünün tek kanguru, bu yüzden bu çok nadir.” dedi.

  BOOMER VE ROSİE’NİN BEBEĞİ

  Küçük Joey, sekiz yıldır parkta yaşayan erkek kırmızı kanguru Boomer ve 2020’de parka katılan Rosie’nin bebeği olarak dünyaya geldi. Patch, “İkisinin arasında yatan genetik ne olursa olsun, bu çok özel mutasyonu üreten şeydi” dedi. 

  New york'ta, nadir görülen beyaz kanguru doğdu
  New York’ta, nadir görülen beyaz kanguru doğdu

  “Şimdi, bu genin ne olduğunu anlamak ve incelemek için uzun vadeli bakıyoruz, her iki ebeveyn de resesif özellik sahibi mi, bu sadece bir şans mı? Cosmo’nun genetik yapısı onun sağlığını etkilemeyecek olsa da, tek tehlike kamufle etme yeteneğine sahip olmaması bu yüzden büyük olasılıkla vahşi doğada asla hayatta kalamaz.” dedi.

  Animal Adventure harika olaylar ve deneyimler yaşamaya yabancı değil ve bugün burada tünelin sonunda bir miktar ışıkla 2021’e gidiyoruz ve parlak, beyaz ve adı Cosmo,” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler