31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarNefes aldığım yer

  Nefes aldığım yer

  Avatar of şeyda yüksel
  Şeyda Yükselhttps://haberton.com/
  Şeyda Yüksel, 1994 Kastamonu doğumlu. İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları yönetimi 2. Sınıf terk. 4 sene icra departmanında icra sorumlusu olarak çalıştı. Bursa'da ağır ceza ve asliye cezada devam etti.

  Son Dakika Haberleri

  Nefes aldığım yer, Nerede yaşıyorum ben? Aslında çok düşünmeye gerek yok hepimiz birer köyde, ilde, şehirde doğduk, büyüdük yaşıyoruz.

  Çoğumuz doğanın kanunu gereği doğduğumuz yerde kalamıyoruz.

  Ben her zaman merak ederim acaba nereye gidersem daha mutlu olurum? Nerede yaşamak daha iyi gelir? Geleceğim hangi şartlar altında daha iyi hal alır? Bu sorular kafamın içinde dönüp dolaşıyor fakat asıl gerçek olan hayatın bizi nereye sürüklediği yada bizim nereye gittiğimiz.

  Mesela ben direkt kendimden örnek vererek başlamak istiyorum. Kendi memleketim de doğmadım orada da büyümedim. Yaşam gereği ve zamandan dolayı sadece yazları giderdik. Ve daha sonrasından yaz aylarında da gitmeyi bıraktık. İstanbul’da doğup büyüdüm yaşadığım şehrin çoğu yerlerini gezdim gördüm ama gitmediğim görmediğim bir çok yer vardır. Ve şuan Bursa‘da yaşıyorum itiraf etmeliyim ki 26 senedir mutlu olmadığım kadar mutlu ve huzurluyum.

  Nefes aldığım yer
  Nefes aldığım yer

  Babam her zaman “insanın karnı nerde doyuyorsa oraya aittir ” der ve o kadar doğru bir sözdür ki. “Doymak ” burada sadece maddi anlamda değil maneviyatı da destekler. Aslında çoğumuz yaşadığımız şehri sevmiyor ve terk etmeyi istiyoruz. Gürültü kirliliğini, insan kalabalığını ve bunun gibi bir çok bahanenin arkasına sığınıyoruz. Fakat kimse ( sevmediğim için burada yaşamak istemiyorum ) demiyor.

  Oysaki insan yaşadığı yeri severse ; yaşantısını, işini, mesleğini arkadaşlarını ve en çokta kendi hayatını sever. İnsan devamlı olarak yenilik halindedir.
  Hayatın bizlere neler getireceğini bilemeyiz. Şuan ki konuma gelene kadar bir çok fedakarlıklarla bulunmuş olabilirsin. Yada hayalindeki yerde yaşamak için daha çok çalışmak zorundasındır. Belki de evlenip mutlu olduğun kişiyle bambaşka bir yerde güne merhaba diye bilirsin. Fakat nerede olursan ol orayı sev .
  Aynaya bakın ve şu sözü söyleyin “Bu şehir güzel ise senin sayende “.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler