16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNeden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz

  Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Nadeen Abdul Latif, “Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz” diye haykırdı.

  İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarında evi bombalanan ve İsrail’e “Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz” diye haykıran 10 yaşındaki Nadeen Abdul Latif “ Dünyaya sesleniyorum işgalcilere silah vermeyi bırakın. Biz bunu hak etmiyoruz. Filistin’i kurtarmak için ne olur vazgeçmeyin” diye konuştu.

  İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları tüm şiddetiyle devam ederken, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce sivil hayatını kaybetti. İsrail’in hava saldırıları sonucu evi bombalanan 10 yaşındaki kız çocuğu Nadeen Abdul Latif’in “Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz” sözleri yürekleri dağladı.

  Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz
  Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz

  Latif’in konuşması dünya basını ve sosyal medyanın gündemine oturdu. Yıkılan evinin başında iki gündür nöbet tutan Latif, İsrail saldırısında yaşananları anlatan Latif, “İşgalcilerin saldırıyı gerçekleştirdikleri gecede biri anne ve 4 çocuk büyükanne ve büyükbabalarını ziyarete geldi. Ziyaret sırasında patlama oldu. O patlamada hayatta kalan tek kişi 5 aylık bebekti” dedi.

  “ÇOK KÖTÜ HİSSETTİM VE AĞLAMAK İSTEDİM”

  Saldırı sonrası yıkılan evinde nöbet tuttuğunu ifade eden Latif, “Evimdeydim. Uyuyamadığım bir dönemdeyim. Olup bitenleri her gün Kamerayla kaydediyorum. Patlamadan sonra ne olduğunu görünce, çok kötü hissettim ve sadece ağlamak istedim” ifadelerine yer verdi.

  “KÖTÜLÜĞE RAĞMEN İYİLİK GALİP GELECEK”

  Enkaz yığını evinin önünde tüm dünyaya seslenen Latif, “Filistinli insanların hayatlarını kurtarmak için vazgeçmeyin. Biz bunu hak etmiyoruz. Her şeyden güçlüyüz. Ve tüm dünyaya bir kez daha sesleniyorum. İşgalcilere silah vermeyi bırakın. Çünkü onları kötü şeyler için kullanacaklar. İyilik için değil. Kötülüğe rağmen iyilik galip gelecek. Doktor olup, masum insanların ölmemesi için çabalayacağım” dedi.

  CAN KAYBI 212’YE YÜKSELDİ

  Nadeen abdul latif, "neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz" diye haykırdı.
  Nadeen Abdul Latif, “Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz” diye haykırdı.

  Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şehit olanların sayısının 61’i çocuk, 36’sı kadın olmak üzere 212’ye, yaralıların sayısının ise 1400’e yükseldiği aktarıldı. İsrail ise 11 İsraillinin hayatını kaybettiğini, 650 İsraillinin de yaralandığını açıkladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler