TRY - Türk Lirası
EUR
18,2551
USD
17,9582
GBP
21,6481
CNY
2,6458
17.9 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNATO Zirvesi'nde ortak ülkelere toplantı

  NATO Zirvesi’nde ortak ülkelere toplantı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  NATO Zirvesi’nde ortak ülkelere toplantı NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in açılış konuşmasıyla başladı. Stoltenberg, “Stratejik Konsept, hepimizin karşılaştığı zorlukların gerçekten küresel olduğunu da kabul ediyor” dedi.

  NATO’nun bugün erken saatlerde kabul edilen yeni Stratejik Konsepti’nin, yeni bir güvenlik gerçeğini yansıttığını belirten Stoltenberg, “Ancak Stratejik Konsept, hepimizin karşılaştığı zorlukların gerçekten küresel olduğunu da kabul ediyor. Uluslararası güç dengesi değişiyor ve stratejik rekabet artıyor.

  Çin bizim değerlerimizi paylaşmıyor ve Rusya gibi uluslararası kurallara dayalı düzeni baltalamaya çalışıyor. Bu nedenle, değerlerimizi ve özgürlüğümüzü korumak ve barış ve refahı teşvik etmek için birlikte durmaya ve dünya çapında benzer düşünen ortaklarla çalışmaya devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

  Nato zirvesinde ortak ulkelere toplanti 1 - dış haberler - haberton
  Nato zirvesi’nde ortak ülkelere toplantı

  “NATO’YU DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEKSİNİZ”

  Stoltenberg, Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında dün imzalanan üçlü mutabakata da değinerek, “Başkan Niinistö, Başbakan Andersson, üyelik başvurularınız tarihi oldu. Ve İttifaka katılarak ülkelerinizi daha güvenli ve NATO’yu daha güçlü hale getireceksiniz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler