TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNATO insani yardımlarına devam ediyor

NATO insani yardımlarına devam ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

NATO insani yardımlarına devam ettiğini belirtildi. NATO’nun daha önce göndereceğini duyurduğu 1000 barınma tesisinin (konteynır) ilk bölümünün ise bu hafta içinde Türkiye’deki depremzedelere ulaşması bekleniyor.

NATO tarafından dün yapılan açıklamada Pakistan’dan yola çıkan 500 çadırın Adana’nın İncirlik üssüne vardığı belirtildi. Çadırların yanı sıra 10 metrik ton tıbbı yardımın da aynı sevkiyatla gönderildiği ve her bir çadırın 23 metrekare olduğu kaydedildi. NATO, Türkiye’ye 7 Şubat’tan bu yana toplamda 279 ton insani yardım gönderdiğinin altını çizdi. NATO daha önce göndereceğini duyurduğu barınma tesisleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Aynı zamanda NATO, birkaç bin kişiye geçici barınma sağlamak için Türkiye’ye yaklaşık 1.000 konteyner gönderiyor. Yüzlerce konteyner taşıyan ilk ticaret gemisi 19 Şubat 2023 Pazar günü İtalya’nın Taranto limanından Türkiye’ye hareket etti ve bu hafta varması bekleniyor.”

Nato insani yardimlarina devam ediyors - dış haberler - haberton
Nato insani yardımlarına devam ediyor

NATO’NUN BARINMA TESİSLERİ  

NATO’dan 10 Şubat’ta yapılan yazılı açıklamada, müttefiklerin 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremler nedeniyle yerlerinden edilen insanların barınmasına yardımcı olmak için tam donanımlı yarı kalıcı barınak tesisleri (konteynır) konuşlandırma konusunda anlaşmaya vardığı belirtilmişti. Konteynır şeklindeki barınak tesislerinin, normal şartlarda NATO tarafından tatbikatlar ve operasyonlar için konuşlandırılabilir bir karargah kompleksi olarak kullanıldığı ve ısıtma, güç jeneratörleri, tıbbi tedavi alanları dahil bir dizi olanakla donatılabildiği ifade edilmişti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler