19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanNASA'dan tarihi adım

  NASA’dan tarihi adım

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’dan tarihi adım, Mars’a ilk helikopter ‘Ingenuity’ ile bir uçuş Türkiye saatiyle 10.30’da gerçekleştirildi.

  Nasa'dan tarihi adım
  NASA’dan tarihi adım

  Dünyanın nefesini tutarak izlediği Mars’taki helikopter uçuşu başarıyla gerçekleştirildi. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Mars programı kapsamında 30 Temmuz 2020’de fırlatılan ve 18 Şubat 2021’de Kızıl Gezegen’deki Jezero kraterine iniş yapan Perseverance uzay aracına bağlı olan Ingenuity adlı helikopter, tarihi uçuş denemesinde yüzeyden 3 metre yükselerek başarılı şekilde iniş yaptı. NASA’dan yapılan açıklamada, uçuşun başarılı olduğu duyuruldu. Test uçuşu, dünyadan 173 milyon mil uzakta, Jezero Krateri adlı geniş bir Mars havzasının zemininde gerçekleşti. Tarihi anlar, NASA tarafından canlı yayınlandı.

  VERİLER DÜNYAYA 3 SAAT SONRA ULAŞTI

  Amerikan havacılık ve uzay dairesi nasa'dan tarihi adım, mars'a ilk helikopter 'ingenuity' ile bir uçuş türkiye saatiyle 10. 30’da gerçekleştirildi.
  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’dan tarihi adım, Mars’a ilk helikopter ‘Ingenuity’ ile bir uçuş Türkiye saatiyle 10.30’da gerçekleştirildi.

  Mars’taki ilk uçuş Türkiye saatiyle 10.30’da gerçekleşti. İnişe ilişkin verilerin ise 3 saat sonra dünyaya ulaştığı bildirildi. NASA çalışanları, uçuşun başarılı olduğuna ilişkin verileri aldı. Yaşanan sevinç anları saniye saniye kameralara yansıdı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler