TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarNamus kadının bedeninden ibaret değil!

  Namus kadının bedeninden ibaret değil!

  Özge Demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,iktisat bölümü mezunu. Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları MYK üyesi ve Yerel Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Gemlik Basın köşe yazarı. Nisa Haber Köşe Yazarı. Gemlik Basın TV Perspektif programı moderatörü. "Bu Memleketin Kadınları" kitabının yazarı . Bursa Kadın Meclisi üyesi, Kadın hakları aktivisti.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bu ülkede erkek çocuklara da tecavüz ediliyor. Onları kimlerle evlendireceksiniz? Namus kavramı her zaman kadının bedeni üzerinden değerlendiriliyor. Kadın bedeni her dönem tabu. Kadın bedeni mahrem. Kadın bedeni günah.

  Kadının bedeninde kendinden çok başkalarının söz söyleme, fikir beyan etme, hüküm verme hakkı var. Bileğinden biraz yukarısı gözükürse büyük günah. Bakan gözlere hiç sorulmaz senin yaptığın günah değil mi? Pişince açmasaydı bakmazdık derler. Pişkince yaptıkları ayıptan bile kadını sorumlu tutarlar. Ayıbını bile üstlenmeyen eril cahiller! Kadın tecavüze mi uğradı! Suçlu yine kendisi olur. Kim bilir ne yapmıştır da buna sebebiyet vermiştir. Eril yine suçlanmaz. O ayıbın utancı yine kadına yüklenir.

  Bu ülkede yıllardır “kadın yeterince bağırmadı” denilerek “rızası vardır” denilerek mahkeme kararları alındı. Her daim bir şekilde erili aklamanın yolu arandı. Tecavüzcüsüyle evlendirildi kadınlar sırf namusları temizlensin diye. Tecavüz ettikleri, yan gözle baktıkları kadınlarla evlendi tecavüzcüler ceza almamak için, şikayetçi olunmasın diye! İşte böyle bozuk bir çark bizdeki. Bütün eril güç aklayıcılarına sormak istiyorum. Bu ülkede erkek çocuklarına da tecavüz ediliyor. Onları kimle evlendireceksiniz?

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler