TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriMXGP'nin finali Afyonkarahisar'da

  MXGP’nin finali Afyonkarahisar’da

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Büyük Taarruz’un 100’üncü yılı anısına Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde 31 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) final yarışı için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

  Termal bir otelde yapılan toplantıya Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Afyonkarahisar protokolü katıldı.  Toplantıda önceki senelerde yapılan yarışların videosu ile bu yıl yapılacak şampiyonanın tanıtım filmi gösterildi. 2022 final yarışında mücadele edecek takım ve sporcu sayıları hakkında bilgiler verilirken, Afyonkarahisar’da düzenlenecek Türkiye Motofest’te yapılması planlanan etkinliklerin tanıtımı da yapıldı.

  Final yarışında 28 takımda 130’dan fazla sporcu mücadele edecek. Geçen sezon ilk Türk kadın motokros yarışmacısı unvanını alan Irmak Yıldırım da pistte yer alacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, internet motorlarında yapılan ‘Afyonkarahisar’ aramasında, yüzde 90 oranında ‘MXGP Of Afyon’, ‘Motokros Of Afyon’ bilgilerinin çıktığını ifade etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise 2018 yılında ilki gerçekleştirilen Motokros Şampiyonası’nın bu yıl dördüncüsünü yapacaklarını söyledi.

  Mxgpnin finali afyonkarahisarda 1 - spor haberleri - haberton
  MXGP’nin finali Afyonkarahisar’da

  VALİ YİĞİTBAŞI: AFYONKARAHİSAR, SON DÖNEMDE SPOR YATIRIMLARIYLA SPOR ALANINDA ADETA AYAĞA KALKMIŞ DURUMDA

  Türk kadınının bu sporda yarışmasının gururunu artırdığını dile getiren Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “En İyi Motokros pisti ödüllü Afyon Motor Sporları Merkezi’nde Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı ve Türkiye Motofest’i yapmanın heyecanını, gururunu yaşıyoruz. Afyonkarahisar, son dönemde spor yatırımlarıyla spor alanında adeta ayağa kalkmış durumda.

  Dünya Motokros Şampiyonası yarış ve festivali Türkiye’nin tanıtımına, ekonomisine katkı sunuyor. Motor sporları arasında en popüler etkinlik olan ‘En İyi Altyapı’, ‘En İyi Padok’ ve ‘En İyi Pist’ ödüllerine sahip Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 4’üncü kez düzenleyeceğimiz ve en önemlisi de Büyük Taarruz’un 100. yılı anısına yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar, MXGP Of Afyon logosu ile fotoğraf çektirdi

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler