26.7 C
Ankara
21.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMutluluğun formülü nedir?

  Mutluluğun formülü nedir?

  Avatar of mustafa can altuntaş
  Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
  Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

  Son Dakika Haberleri

  Üzgün olduğumuzda neler yapmalıyız? Mutluluğun formülü nedir? Çoğu kişi kendini üzgün ya da moral olarak iyi hissetmedikleri zaman kendilerini neşelendirecek şeyler aramaya başlarlar.

  Aslında böyle bir davranış sadece o an ki kendinden kaçıştır, duygularından kaçıştır. Bizler her ne kadar mutlu olmayı, hayatımızın güzel gitmesini istesek de her zaman hayattan istediklerimizi alamayız. İstediğimiz şeyleri elde edemediğimizde de kendimizi hayattan soyutlamaya çalışırız. Fakat kendimiz değil, duygularımızı hayattan soğutmuş oluruz. Bu yüzden de depresyon adı verilen dipsiz kuyuda kendimizi bulmaya çalışırız. Oysaki tek yapmamız gereken kötü duygu olarak nitelendirdiğimiz hislerimize sarılmaktır. Ne kadar hüzün, keder, mutsuzluk gibi duyguları halı altına yitersek istediğimiz mutluluğu, huzuru da bir o kadar hayatımızdan uzaklaştırmış oluruz.

  Birçok yerde üzgünlüğümüzü gidermek için verilen binlerce tavsiyeler var. Aslında kaçış desek daha doğru olur. Oysaki ihtiyacımız olan şey duygularımızla barışmaktır ve onlara kucak açmaktır. Hislerimizi iyi veya kötü olarak adlandırmadan yani ötekileştirmeden yaşamak ruhumuzu diri tutacaktır. Unutmayın ki; her inişin bir çıkışı olacaktır. Hayatınızdaki kötü gidişatın sonunda sizi bekleyen yeni baharın kapıları aralıdır. Tıpkı duygularınızdaki sizi bekleyen huzurlu günler gibi…

  Mutluluğun formülü nedir?
  Mutluluğun formülü nedir?

  Diyeceğim o ki; kendinizi üzgün ve çıkmazda hissettiğinizde sadece üzülün ve mutluluğunuza adım atın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler