TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanMüküs Çayı'na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

Müküs Çayı’na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Siirt’in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı’na düşen hemşire Eyyüp Güneş’i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi. Bitlis ve Van’dan 140 kişilik ekip, Güneş’i arıyor. 

Olay, 11 Haziran’da Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesindeki Müküs Çayı’nda meydana geldi. Çay kenarında piknik yapan sağlık çalışanlarından hemşire Halime Timurtaş, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek suya düştü. Akıntıya kapılan Timurtaş’ı gören arkadaşları, kurtarmak için suya girdi. Bu sırada arkadaşlarından bazıları da boğulma tehlikesi geçirdi.

Timurtaş ile 5 arkadaşı, çevredekilerin de yardımıyla sudan çıkarıldı ancak hemşire Eyyüp Güneş kayboldu. İhbarla olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığı Halime Timurtaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Müküs çayı'na düşen hemşire 17 gündür aranıyor
Müküs Çayı’na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

Eyyüp Güneş için de arama çalışması başlatıldı ancak 17 gündür sonuç alınamadı. Suyun debisinin yüksekliği ile zorlu tabiat şartlarına rağmen Bitlis ve Van’dan gelen 140 kişilik ekip, insansız hava aracı desteğiyle arama çalışmalarını sürdürüyor.

Siirt'in pervari ilçesinde, müküs çayı'na düşen hemşire eyyüp güneş'i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi.  bitlis ve van'dan 140 kişilik ekip, güneş'i arıyor.  
Siirt’in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı’na düşen hemşire Eyyüp Güneş’i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi. Bitlis ve Van’dan 140 kişilik ekip, Güneş’i arıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler