TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanMüküs Çayı'na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

  Müküs Çayı’na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Siirt’in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı’na düşen hemşire Eyyüp Güneş’i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi. Bitlis ve Van’dan 140 kişilik ekip, Güneş’i arıyor. 

  Olay, 11 Haziran’da Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesindeki Müküs Çayı’nda meydana geldi. Çay kenarında piknik yapan sağlık çalışanlarından hemşire Halime Timurtaş, elini yıkadığı sırada dengesini kaybederek suya düştü. Akıntıya kapılan Timurtaş’ı gören arkadaşları, kurtarmak için suya girdi. Bu sırada arkadaşlarından bazıları da boğulma tehlikesi geçirdi.

  Timurtaş ile 5 arkadaşı, çevredekilerin de yardımıyla sudan çıkarıldı ancak hemşire Eyyüp Güneş kayboldu. İhbarla olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığı Halime Timurtaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

  Müküs çayı'na düşen hemşire 17 gündür aranıyor
  Müküs Çayı’na düşen hemşire 17 gündür aranıyor

  Eyyüp Güneş için de arama çalışması başlatıldı ancak 17 gündür sonuç alınamadı. Suyun debisinin yüksekliği ile zorlu tabiat şartlarına rağmen Bitlis ve Van’dan gelen 140 kişilik ekip, insansız hava aracı desteğiyle arama çalışmalarını sürdürüyor.

  Siirt'in pervari ilçesinde, müküs çayı'na düşen hemşire eyyüp güneş'i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi.  bitlis ve van'dan 140 kişilik ekip, güneş'i arıyor.  
  Siirt’in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı’na düşen hemşire Eyyüp Güneş’i arama çalışmalarında 17’nci güne girildi. Bitlis ve Van’dan 140 kişilik ekip, Güneş’i arıyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler