TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMuhlis Akarsu Kültürevi açıldı

  Muhlis Akarsu Kültürevi açıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sivas’ta, 2 Temmuz 1993’te meydana gelen olaylar sırasında Madımak Oteli’nde hayatını kaybedenler arasında yer alan Sivaslı halk ozanı Muhlis Akarsu adına planlanan ancak uzun zamandır bitirilemeyen kültürevi inşaatı tamamlandı. Muhlis Akarsu Kültürevi açıldı.

  Sivas’ta düzenlenen Pir Sultan Abdal etkinleri sırasında 1993’te Madımak Oteli’nde hayatını kaybeden halk ozanı Muhlis Akarsu adına Kangal ilçesine bağlı Minarekaya köyünde yapımına başlanan ancak uzun süre tamamlanamayan kültürevinin bitirilmesi için  Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği MESAM Başkanı Recep Ergül devreye girdi. Kültürevi inşaatının tamamlanması için bir banka sponsor oldu. MESAM’ın girişimi sonucu yapımı tamamlanan Muhlis Akarsu Kültürevi’nin açılışı yapıldı.  Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Milletvekilleri Mürsel Alban, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Kadim Durmaz, Ulaş Karasu, MESAM Başkanı Recep Ergül ile MESAM üyesi yaklaşık 200 ozan ve sanatçı katıldı. 

  Muhlis akarsu kültürevi açıldı
  Muhlis Akarsu Kültürevi açıldı

  Açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu saldırı bilinki bu toprakları var eden, bu topraklarda birlikte yaşamamızı sağlayan, geçmişten günümüze barış ve kardeşlik kültürümüze yapılan bir saldırıdır.” dedi. Ağbaba, kültürevinin yapımında destek olan herkese ise teşekkür etti. 

  Sivas'ta, 2 temmuz 1993'te meydana gelen olaylar sırasında madımak oteli'nde hayatını kaybedenler arasında yer alan sivaslı halk ozanı muhlis akarsu adına planlanan ancak uzun zamandır bitirilemeyen kültürevi inşaatı tamamlandı. Muhlis akarsu kültürevi açıldı.
  Sivas’ta, 2 Temmuz 1993’te meydana gelen olaylar sırasında Madımak Oteli’nde hayatını kaybedenler arasında yer alan Sivaslı halk ozanı Muhlis Akarsu adına planlanan ancak uzun zamandır bitirilemeyen kültürevi inşaatı tamamlandı. Muhlis Akarsu Kültürevi açıldı.

  MESAM Başkanı Recep Ergül ise, “Muhlis Akarsu için yapılan bu kültürevini tamamlanmadan bırakmak bizim toplumumuzun ayıbı olurdu. Çünkü Muhlis Akarsu bizim onurumuz ve şerefimizdir. Bu kültür evini biz inşa ettik, sahip çıkacak olan ise sizlersiniz. Biz her sene burada olacağız. İçerisini de doldurmamız lazım. Açılışa katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından Muhlis Akarsu Kültürevi’nin açılışı gerçekleştirildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler