TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMucizenin mimarı Hikmet Karaman

  Mucizenin mimarı Hikmet Karaman

  Onur Savaş
  Onur Savaşhttps://haberton.com
  Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bu sene bir futbol mucizesi oldu ve Kayserispor Fenerbahçe’yi Kadıköy’de, Beşiktaş’ı İnönü’de yendi, Lig şampiyonu Trabzonspor’u da Kayseri’de dörtleyerek Ziraat Türkiye Kupasında finale yükseldi. Mucizenin mimarı Hikmet Karaman.

  Kendisi müthiş bir teknik direktör. Ligimizde doksanlı yıllardan itibaren çalıştırmadığı takım yok. Daha önce kendisi Antalyaspor ve Çaykur Rizespor’u birinci ligden süper lige çıkarttı. 2001-2002 sezonunda Kocaelispor’la Türkiye kupasını kazandı.

  Şimdi bunu ikinci kez kazanmaya bir maç uzaklıkta. Finaldeki rakip Sivasspor. Ben bu ülkede Hikmet Karaman ve Yılmaz Vural’ın hakkının yendiğini düşünüyorum. İkisi ülkemizin en iyi yerli teknik direktörleri. Eğer bu hocalara İstanbul takımları vakti zamanında emanet edilseydi şimdi ülkemizde bir tane Fatih Terim değil üç tane Fatih Terim’imiz olurdu. Hikmet Karaman’ın kariyerine baktığımızda çoğu zaman ateşten gömleği giydiğini ve küme düşme hattındaki takımları ligde tuttuğunu görüyoruz. Bu dünyanın en zor işidir.

  Mucizenin mimarı hikmet karaman
  Mucizenin mimarı Hikmet Karaman

  Umudunu yitirmiş, mağlubiyeti kabullenmiş çoğu yirmili yaşlardan oluşan genç adamlar topluluğunun psikolojisini düzeltmek, onları ayağa kaldırmak ve o takımı ligde tutmak… Hikmet Hoca bu mucizeleri yapan bir teknik direktör. Kayserispor ‘un bu büyük başarısında başkan Berna Gözbaşı’yı da unutmamak gerekir. Kendisi sadece Türkiye’de değil Dünyada da bir futbol kulübünün yegane kadın başkanı. Kendisi ” Futbol Erkek işidir” diyen zihniyeti başarılı idareciliğiyle tarihe gömüyor. Futbola daha çok kadın eli değmesi dileğiyle.

  Erşan Kuneri

  Cem Yılmaz yapmış gene yapacağını. Dün İstanbul’da Abimleri ziyaret ettim. Onlar Cem Yılmaz’ın Netflix için hazırladığı Erşan Kuneri isimli komedi dizisini seyrediyorlardı. Ben de son iki bölümünü seyrettim. Gülmekten karnıma ağrılar girdi. Argo var mı, var. Ama Cem Yılmaz argoyu ülkemizde en iyi kullanan komedyenlerin başında geliyor.

  Ersan kuneri - yazarlar - haberton

  Dizi seksenli yıllarda yaşanan film yapımcısı Erşan ve ekibinin Türk sinemasına filmler çekme maceralarını anlatıyor. Her bölüm birbirinden farklı yeni bir film çekiliyor. Cem Yılmaz Türk sinemasında ki filmleri tiye alarak yeniden yorumluyor. Bir bölümde Kara Murat oluyor, bir bölümde süpermenvari bir süper kahraman oluyor, başka bir bölümde bir arabeskçi oluyor. Dizide Erşan ve ekibinin filmi çekerken kamera arkası hayatlarını da görüyoruz, çektikleri filmlerin beyaz perdeye yansımasını da görüyoruz. Yani film içinde film… Bu teknik oldum olası hoşuma gitmiştir. Ülkemizin bunca karamsar olaylar yaşadığı şu karanlık günlerde yüzümüze tebessüm kondurduğu için Cem Yılmaz ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler