TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
29 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
32.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMucize yavru kediler sahiplendirildi

  Mucize yavru kediler sahiplendirildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bursa’da el sanatları öğretmeninin, sokak köpeğinin saldırısı sonucu ölen hamile kedinin karnını açarak hayatlarını kurtardığı yavru kediler sahiplendirildi.

  İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi ’nin görevlileri “Mucize kediler buranın adeta maskotu olmuştu. Onları çok arıyoruz” dedi.

  Olay, 22 Şubat’ta İnegöl Belediyesi’ne ait Beşinci Mevsim Kültür Merkezi’nin önünde meydana geldi. Hamile bir kedi, sokak köpeğinin saldırısında öldü. Olayı gören güvenlik görevlileri durumu, merkezde biçki ve dikiş kursu eğitimi veren, el sanatları öğretmenliği yapan hayvansever Ümmühan Özdemir Sivas’a haber verdi.

  Mucize yavru kediler sahiplendirildi
  Mucize yavru kediler sahiplendirildi

  Sivas, ölen kedinin hamile olduğunu fark edince acil müdahale etti. Merkezin atölyesinde mesai arkadaşlarının yardımı ile ölen kedinin karnını açan Sivas, 3 yavruyu çıkarıp onlara kalp masajı yaptı. Zamana karşı yapılan müdahalenin ardından kurtulan yavrular, belediyeye ait Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi’ne gönderildi. Yavrulara buradaki ‘Altın’ isimli kedi sütannelik yapmaya başladı. Altın, kendi 2 yavrusu ile birlikte 3 yavru kediyi de emzirdi. 

  Bursa'da el sanatları öğretmeninin, sokak köpeğinin saldırısı sonucu ölen hamile kedinin karnını açarak hayatlarını kurtardığı yavru kediler sahiplendirildi.
  Bursa’da el sanatları öğretmeninin, sokak köpeğinin saldırısı sonucu ölen hamile kedinin karnını açarak hayatlarını kurtardığı yavru kediler sahiplendirildi.

  EMİN ELLERDELER

  Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi’nde düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılan ve sütanneleri tarafından emzirilen 3 yavru kediyi 3 hayvansever sahiplendi. Merkez Şefi Abdullah Altuner, kedilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve yaşamlarını yeni yuvalarında geçireceklerini söyledi. Altuner, “Şubat ayı içerisinde Ümmühan hocamızın vefat eden annenin karnından aldığı 3 yavru hayata tutundu. ‘Altın’ isimli annenin sahiplendiği kedilerimiz büyüdü. Bu yavruları özellikle isteyen vatandaşlar vardı. Annesinden ayrılmalarını bekledik. 2 aylık olunca da sahiplendirdik. Şu an için kediler emin ellerde” dedi.  

  Kedilere çok alıştıklarını söyleyen bakım merkezi görevlileri ise “Mucize kediler buranın adeta maskotu olmuştu. Onları çok arıyoruz” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler