TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanMoldova'dan tahliye edilenler Edirne'ye ulaştı

Moldova’dan tahliye edilenler Edirne’ye ulaştı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Moldova’dan tahliye edilenler, Edirne’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri harekatın ardından Moldova’daki Türk yatırımcının fabrikasında çalışanlar, Dışişleri Bakanlığı’nca Türkiye’ye getirildi.

Rusya’nın askeri harekat düzenlediği Ukrayna’dan komşu ülkelere göç yaşanırken, Moldova’da yaşayan bir grup Türk de Dışişleri Bakanlığı’na başvurarak, ülkelerine dönmek istedi. Dışişleri Bakanlığı’nın organizasyonuyla geçen hafta Moldova’ya gidenler ile Türk yatırımcının fabrikasında çalışanların bulunduğu 31 kişilik grup, Romanya ve Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye geldi. Moldova’dan tahliye edilenler, Edirne’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

Gruptaki Pınar Apak Kalkan, 1 hafta önce grup olarak Moldova’ya gittiklerini söyledi. Sınır kapısında pasaport işlemleri yapılan grup, İstanbul’a hareket etti.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler