TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMola veren kamyoncuların fotoğrafını biriktiriyor

  Mola veren kamyoncuların fotoğrafını biriktiriyor

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde lokanta işleten İsmail Uçar, 22 yıldır mola veren kamyoncuların fotoğrafını biriktiriyor. İş yerinin duvarındaki ‘Yolların Ustaları’ panosunda yüzlerce kamyon şoförünün fotoğrafı yer alırken, Uçar da dedelerinin fotoğraflarını gören genç sürücülerin duygulandığını söyledi.

  İstanbul ile Ankara arasındaki önemli geçiş noktası olan D-100 kara yolu Kaynaşlı geçişinde lokanta işleten İsmail Uçar, kamyoncuların uğrak yeri haline gelen lokantasında şoförlerin fotoğraflarını biriktiriyor. Lokantanın duvarındaki ‘Yolların Ustaları’ panosunda yüzlerce kamyon sürücüsünün fotoğrafı bulunuyor. Fotoğraflarını panoya asan şoförlerden bazılarının ise isimleri yerine ‘Haymanalı’, ‘Kıvırcık’, ‘Zalim’ ve ‘Kibar’ gibi lakaplarını yazdığı görüldü. 

  Mola veren kamyoncularin fotografini biriktiriyor 1 - yaşam - haberton
  Mola veren kamyoncuların fotoğrafını biriktiriyor

  ‘ÖZELLİKLE FOTOĞRAF ASMAYA GELEN OLUYOR’

  İsmail Uçar, lokantaya gelerek dedelerinin ve babalarının fotoğraflarını panoda gören genç sürücülerin duygulandığını söyledi. Kamyoncuların duvara fotoğraflarını asmaya başlamasıyla panonun her geçen yıl büyüdüğünü belirten Uçar, “Bu fotoğraflar yaklaşık 22 yıldan bu yana burada var. Buradan gelip geçen kamyoncularımız fotoğraflarını astılar. Bu da bizim için avantaja dönüştü. Burada fotoğrafı asılı olan kamyoncu esnafımızın torunları geliyor, eşi dostu geliyor.

  Ölmüş olanlar var, yakınları hasret gideriyor. Özellikle buraya fotoğraf asmaya dahi gelen oluyor. Bizim için onur, gelip gördükçe bize memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Belki dedesinin fotoğrafı dahi olmayan insanlar, gelip burada fotoğrafları bulup, fotoğraflarını çekip gidiyorlar” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler