TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıModern Basınçlı Sulama Tesislerine 300 milyon TL hibe

  Modern Basınçlı Sulama Tesislerine 300 milyon TL hibe

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Bakanlık tarafından yürütülen ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında, ‘Modern Basınçlı Sulama Tesisleri Projeleri’ne 300 milyon TL hibe verileceğini açıkladı.

  Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında, ‘Bireysel Modern Basınçlı Sulama Sistemi Projeleri’ne yüzde 50 hibe desteği sağlanmaktadır.

  Bu kapsamada çiftçilerimiz, tarla içi damla sulama sistemi, tarla içi yağmurlama sistemi, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi, lineer ve center pivot sulama sistemi, tamburlu sulama sistemi, güneş enerjili sulama sistemi, tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri, akıllı sulama sistemlerini içeren projeler için hibe desteğinden yararlanılabilmektir” denildi.

  Modern basınçlı sulama tesislerine 300 milyon tl hibe
  Modern Basınçlı Sulama Tesislerine 300 milyon TL hibe

  Açıklamada, ‘Bireysel Modern Basınçlı Sulama Sistemi Projeleri’ kapsamında 2017- 2021 yılları arasında 3,95 milyon dekar alanı kapsayan 42 bin 532 projeye, toplam 901.16 milyon TL hibe sağlandığı, 2022 yılı için ise 300 milyon TL hibe desteğinin verileceği belirtildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler