TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
15.3 C
Ankara
17.7 C
İstanbul
19 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamMisinaya dolanan caretta caretta yavrusu öldü

Misinaya dolanan caretta caretta yavrusu öldü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’nın Finike ilçesinde balıkçıların sahile bıraktığı misinaya dolanan caretta caretta yavrusu ölü bulundu. Yine aynı bölgede, gagasına olta iğnesi takılan bir martı, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Antalya Finike sahilinde önceki gün bir kişi, yumak haline gelmiş misinaya dolanmış ölü caretta caretta yavrusuyla karşılaştı. Bu durumu görüntüleyen kişi, çektiği videoyu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne de gönderdi. Videoda ayrıca balıkçıların bıraktığı misina nedeniyle caretta caretta yavrusunun denize ulaşamadan öldüğünü belirtti.

Misinaya dolanan caretta caretta yavrusu oldu 1 - yaşam - haberton
Misinaya dolanan caretta caretta yavrusu öldü

MARTI DA ÖLDÜ

Yine aynı bölgede, bu kez bir martının gagasına olta iğnesine takıldığı görüldü. İhbar üzerine bölgeye gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri, martıyı tedavi için Kumluca’da bir veterinere götürüldü. Ancak yapılan müdahaleye rağmen martı kurtarılamadı.

Üzücü iki olayın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkilileri, olta iğneleri ile misinaların hayvanlara büyük zarar verdiğini belirterek, balıkçıları duyarlı olmaları yönünde uyardı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler