TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerMinimalist mimari trendi kalıcılık kazandı 

Minimalist mimari trendi kalıcılık kazandı 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Küresel salgınla giderek yaygınlaşan hibrit çalışma modeli, evlerde dönüşüm başlattı. Yeniden ofise dönüş başlasa da evlerde konforu fonksiyonellikle birleştiren minimalist mimariler giderek artıyor.

Pandemide tüm dünyada yaygınlaşan hibrit çalışma modeliyle ofisler işlevini yitirirken, evlerin de kabuk değiştirdiğini belirten Tuğbay Mimarlık Kurucusu İbrahim Tuğbay, “Küresel salgında işin eve taşınması, pandemi öncesinde otel gibi kullanılan evlerdeki insan trafiğini hızlandırdı. Tüm hane halkını tek noktada buluşturan evlerde fonksiyonellik ve konfor arayışları oluştu. Daha önce ofis kültürüyle tanışmayan evlerin bir bölümünde konforlu çalışma alanı yaratılması bir zorunluluk haline dönüştü. Ofis sandalyesi ve masasıyla tanışan evlerin içinde zamanla küçük ölçekli kişiselleştirilmiş ofisler kuruldu. Çalışma modellerine ilişkin gelecek öngörüleri, bu ofislerin evlerin içindeki yerini sağlamlaştıracağını gösteriyor” diye belirtti. 

Minimalist mimari trendi kalicilik kazandi 1 1 - yerel haberler - haberton
Minimalist mimari trendi kalıcılık kazandı 

İŞİNİ EVE TAŞIYANLARA ÇÖZÜM ODAKLI YOL HARİTASI 

Pandeminin ilk günlerinden bu yana geliştirdikleri mimari tasarım ve dekorasyon uygulamalarıyla işini eve taşıyanlara çözüm odaklı yol haritası sunduklarını kaydeden İbrahim Tuğbay, “Küresel salgının etkilerinin azalmasıyla her ne kadar sosyal yaşamımıza geri dönsek de evlerde mekansal ve ruhsal ferahlık arayışları yeni mimari ve dekorasyon trendlerine yön veriyor. Konfor, bir evin vazgeçilmez unsuru haline geldi. Tüm hane halkının farklı konfor arayışlarına cevap veren mimari çözüm ve dekorasyon uygulamaları popülerliğini koruyor. Küresel salgının yarattığı yeni yaşam dalgası, evlere minimalist bir bakış açısı kazandırdı. Evlerin ferahlığını elinden alan büyük eşyaların yerini küçük ama işlevsel eşyalar aldı. Sağlığa ilişkin artan kaygılarla doğal malzeme seçimine öncelik tanındı” dedi. 

YAŞAM ALANLARININ GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK 

Mimari çözümlerin yanı sıra danışmanlık hizmeti de verdiklerini söyleyen Tuğbay,  “Bu dönemde evlerde ferahlık, konfor ve fonksiyonellik arayışları iş yükümüzü artırdı. 2 yılı aşan sürede hedeflediğimiz noktanın ötesine geçmeyi başardık. Mimari ve dekoratif çözüm önerilerimizle kısa sürede marka bilinirliğimizi artırdık. İmza attığımız ulusal ve uluslararası projelerle müşterilerimize yalnızca mimari çözümler sunmadık, aynı zamanda yaşam konforu elde edebilmelerine yönelik danışmanlık yaptık. Yeni projelerimizle küresel salgının yön verdiği mimari yaklaşımların izinden giderek yaşam alanlarının geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler