TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaMilli Yol Partisi'nde 'Genişletilmiş İstişare Kurulu' 

Milli Yol Partisi’nde ‘Genişletilmiş İstişare Kurulu’ 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Yol Partisi, ‘Genişletilmiş İstişare Kurulu’ toplantısında parti ve ülke gündemi ile ilgili rapor hakkında yazılı açıklama yayımladı.

Milli Yol Partisi, Antalya’nın Side ilçesindeki bir otelde parti üyelerinin katılımıyla düzenlediği çalışma kampının sonuç bildirgesini yazılı olarak açıkladı. Raporda, partinin seçime girme yeterliliğine ulaştığını belirtildi.

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÖNERİLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ’

Seçim ile ilgili hazırlıkların başlatılacağı ifade edilen raporda, “Gelinen noktada ‘ülkemiz ve partimiz’ yeni bir sürece girmiştir. Önümüzdeki bu yoğun süreçte, partimizin siyasetteki varlığını daha etkin ve saygın bir şekilde sürdürebilmesi için hareketin birliği ve bütünlüğü ekseninde bir taraftan üye çalışmaları başlatılarak teşkilatlarımız büyütülecek, diğer taraftan 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ilgili hazırlıklar başlatılacaktır.

Tarihe not düşmek, yapıcı, yol gösterici ve sorumlu muhalefet anlayışının bir gereği olarak tespit ettiğimiz sorunların çözümüne yönelik önerilerimizi, düzenli aralıklarla hem siyasi platformlarda hem de kamuoyumuzla paylaşmaya devam edilecektir. Bu çerçevede, son zamanların en önemli gündem konusu haline gelen, ‘kamusal alanda başörtü kullanımının yasal teminat altına alınması’ hususu ile ilgili anayasa değişikliği teklifini desteklemekle birlikte, bu sürecin fırsata dönüştürülerek, kuvvetler ayrılığı ve kuvvetlerin birbirini denetlemesi gerçeği ekseninde, özellikle yargıda denge ve denetim sisteminin yeniden ele alınarak milletimizin beklentisi doğrultusunda yasal düzenleme kapsamına alınması gerektiğini hususunu bir kere daha yüksek sesle ifade ediyoruz” denildi.

‘TERÖRE KARŞI VERİLEN MÜCADELELERİ DESTEKLİYORUZ’

Raporda, Milli Yol Partisi’nin üretim ekonomisine geçmek ve adil bölüşüm sisteminin başlatılması istenildiği ifade edilerek, “Ülkemizde yaşanan ve maalesef siyasi iktidar tarafından yönetilemez hale gelen ekonomik kriz yüzünden emekli, çiftçi, işçi, memur ve diğer tüm dar gelirli vatandaşlarımız neredeyse açlık sınırının altına inmişken, iktidar ve bazı muhalefet partilerinin konuya çözüm üretmek yerine adeta kayıkçı kavgası edası ile milleti başkaca yapay tartışmaların içine taşımaları kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu itibarla ülkenin acilen normalleşmesini teminen bu yapay gerilimler yerini, gerektiğinde milletin önceliği ekseninde biriken sorunların çözümü çerçevesinde iktidarı ve muhalefeti ile aynı masa etrafında buluşabileceği sağlıklı bir siyasi iklime terk etmelidir. Seçimin yaklaşması ile birlikte siyasi iktidarın, terörün uzantısı unsurlarla siyasi angajmanlara girdikleri yönündeki olumsuz gelişmeleri şaşkınlıkla takip ediyor olmakla birlikte milletimiz için, aziz vatanımız için bıkmadan, yorulmadan mücadele eden, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizin, şu anda hem içerde PKK’ya karşı hem de dışarıdaki PYD ve terörün diğer uzantılarına karşı verdiği kapsamlı mücadeleyi desteklediğimizi bir kere daha ilan ediyoruz.

Milli Yol Partisi olarak ‘Milli Parayla’ borç ekonomisini bitirerek, üretim ekonomisine geçmek ve adil bölüşüm sistemini başlatmak istiyoruz. Bu sayede vatandaşımızı müreffeh yaşam koşullarına taşımak suretiyle mutlu ve huzurlu Türkiye hedefimizi gerçekleştireceğimize inandığımız, ekonomide uzman kadrolarımızla yıllardır üzerinde çalıştığımız eko çözüm sistemimizi altı aylık program çerçevesinde kamuoyumuzun dikkatine sunacağımızı ilan ediyoruz. Hep birlikte, her vatan evladının umudu olma noktasındaki bu kararlılığımız ‘50 Yıllık Deneyimlerimiz’ üzerine inşa edilerek, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava anlayışı etrafında yaşatılmaya devam edilecektir” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler