TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.4 C
İstanbul
19 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaSpor HaberleriVoleybol Haberleri - Son Dakika VoleybolMilli voleybolcu Meryem Boz spor akademisi kurdu

  Milli voleybolcu Meryem Boz spor akademisi kurdu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli voleybolcu Meryem Boz Eskişehir’de voleybolcu yetiştirmek amacıyla spor akademisi kurdu

  Milli voleybolcu Meryem Boz, memleketi Eskişehir’deki bir kolej bünyesinde voleybolcu yetiştirmek amacıyla spor akademisi kurdu. Açılışta milli takımdan arkadaşlarının gönderdiği videolu mesajları izleyerek gözyaşlarına hakim olamayan milli voleybolcu Meryem Boz, “Hedeflerimizin başında biz güçlü kadınlar da oluşturmak istiyoruz. Çünkü her spor yapan profesyonel sporcu olacak diye bir şey yok. Ama sporla beraber çocukların önünü hem eğitim anlamında hem de spor anlamında açmak istiyoruz” dedi.

  Milli voleybolcu Meryem Boz, Eskişehir’deki bir kolej bünyesinde ‘Meryem Boz Spor Akademisi’ kurdu. Akademinin açılışı için kolejde program düzenlendi. Programa Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kolej yetkilileri, akademi teknik kadrosu, öğrenciler ile velilikleri katıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Meryem Boz’un kurduğu spor akademisiyle kendisi gibi bir çok sporcu yetiştireceğine inandığını söyledi.

  Milli voleybolcu meryem boz spor akademisi kurdu 2 - voleybol haberleri - son dakika voleybol - haberton
  Milli voleybolcu Meryem Boz spor akademisi kurdu

  GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

  Meryem Boz’un açılış konuşmasından önce milli takımdan arkadaşlarının gönderdiği videolu mesajlar yayınlandı. Ekrandan videoyu izleyen Boz, gözyaşlarına hakim olamadı. Hedefinin güçlü kadınlar oluşturmak istediğini ifade eden Meryem Boz, “Bizim için çok onurlu ve gururlu bir gün. Hem akademinin açılışı ile beraber Toprak bebeğe de vesile olduğu için çok mutlu oldum. Hedeflerimizin başında biz güçlü kadınlar da oluşturmak istiyoruz. Çünkü her spor yapan profesyonel sporcu olacak diye bir şey yok. Ama sporla beraber çocukların önünü hem eğitim anlamında hem de spor anlamında açmak istiyoruz” dedi.

  ‘KULÜPLERE KONSANTRE OLMAK İSTİYORUM’

  Yaz sezonunun Türk voleybolu için çok başarı geçtiğini ve artık kulüplere konsantre olmak istediğini belirten Boz, “Bence çok başarılı ve güzel bir yaz geçti. Aynı zamanda çok da yoğundu. 4 ay kamplar, antrenmanlar, yolculuklar, şehirlerarası, uluslararası pek çok yolculuklar yaşadık. Ama sonunda tüm Türkiye’yi voleybol hakkında konuşturabildik ve voleybol hakkında tüm Türkiye’yi birleştirebildik. Herkesin kalbi, bizim maç saatimizde bizimle beraber attı.

  Bence voleybol başarısından çok Türkiye’yi bir arada, aynı saatte bir araya toplayabilmek de çok güzeldi. Güzel ve başarılı bir yaz oldu. Vakıfbank her zaman hedefleri yüksek olan bir takım. Ben de bu hedeflere yardım edebilmek ve bu takımın bir parçası olabilmek için gittim. Vakıfbank yine bütün kupalara talip. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Milli takım sezonunu yeni kapattığımız için artık ben kulüplere konsantre olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

  Meryem Boz, kurduğu spor akademisinde, oryantasyon, temel voleybol eğitimi, voleybol teknik eğitimi, fitness, spor psikolojisi ve temel beslenme eğitimi verecek.

  SMA’LI TOPRAK’A DESTEK VERDİ

  Eskişehir’de Zehra ile Reyhan Yavaş çiftinin 4 yaşına giren Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip2 hastası çocukları Toprak’ın tedavi masrafı için katı sağlayan Meryem Boz, açılışta satılan biletlerden çekilişle 2 kişiye milli takım forması verdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler