TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamMilli Park'ı 789 bin kişi ziyaret etti

Milli Park’ı 789 bin kişi ziyaret etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, haziran-ağustos aylarında 160 bin araç ile 789 bin kişi ziyaret etti.

Ege Bölgesi’nin gözde turizm kenti Kuşadası’nda sahip olduğu eşsiz doğal güzelliğiyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ağırlandığı Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, 1 Haziran’da başlayan normalleşme sürecinde kapılarını ziyaretçilerine tekrar açtı. Kuşadası’na 28 kilometre uzaklıkta yer alan ve 17 kilometrelik sahil şeridine sahip tabiat harikası park, tatil için Kuşadası’na gelenlerin gözdesi oldu.

Milli Park Müdürü Koray Aşık ise “Geçen yıl 1 milyon 500 bin kişiyi ağırladık. Şu ana kadar 789 bin ziyaretçi sayısına ulaştık. Sezon sonuna kadar 1 milyon misafiri hedefliyoruz.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Dilek Yarımadası Milli Parkı’nı 1 Haziran- 31 Ağustos aylarını kapsayan 3 aylık dönemde, 160 bin araçla 789 bin kişi ziyaret etti. Toplam 27 bin 600 hektarlık alandan oluşan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, bünyesinde 804 çeşit bitki türünü barındırıyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, haziran-ağustos aylarında 160 bin araç ile 789 bin kişi ziyaret etti.

Ayrıca 38 memeli, 45 sürüngen ve 260 kuş türünün de yaşadığı park, yılkı atı, alageyik, yabani sığır ve yaban domuzu gibi hayvanlara da ev sahipliği yapılıyor.

İstanbul’dan tatilini geçirmek için Kuşadası’na geldiğini belirten mali müşavir Ramazan Büyükelçi (57), “Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın adını internette güzel vakit geçirebileceğimiz yerleri araştırırken gördük. Daha sonra ziyaret etmeye karar verdik. Burası denizi, kumsalı ve sahip olduğu eşsiz tabiat güzelliğiyle cennetten bir köşeye benziyor. Herkese Kuşadası’na gelip, Milli Park’ı görmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Milli Park’ı 789 bin kişi ziyaret etti

Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay kapalı kaldığını hatırlatan Milli Park Müdürü Koray Aşık ise “Geçen yıl 1 milyon 500 bin kişiyi ağırladık. Şu ana kadar 789 bin ziyaretçi sayısına ulaştık. Sezon sonuna kadar 1 milyon misafiri hedefliyoruz. Görevli personelimizle Milli Park’a gelen herkesin güvenli ve hijyenik bir ortamda zaman geçirmesi için çalışıyoruz. Tesisimiz, koronavirüse karşı her gün dezenfekte ediliyor” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler